Güncel

Yeni Zelanda saldırısında PewDiePie detayı

Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen ve 40'tan fazla kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını gerçekleştiren kişinin 'PewDiePie'a abone olun' şeklinde çağrıda bulunması tartışmalara yol açtı.

Yeni Zelanda saldırısında PewDiePie detayı

Yeni Zelanda’nın Christchurch kasabasında Cuma namazı sırasında iki farklı camiye terör saldırısı düzenlendi. Gerçekleştirilen saldıra 49 kişi şehit oldu, 39 kişi de yaralandı. Saldırganın sosyal medya üzerinden saldırı anını canlı yayınladığı da ortaya çıktı. Yayınlanan videoda teröristin bir yerde 'PewDiePie'a abone olun' çağrısı yaptığı da duyuluyor.

Yeni Zelanda saldırısında PewDiePie detayı

Tüm dünya çapında tepki çeken ve müslümanlara yönelik yapıyan bu saldırıda onlarca kişi hayatını kaybederken saldırganın oyun kanalı sahibi ünlü YouTuber, PewDiePie'a seslenmesi dikkatlerden kaçmadı. Saldırdan tarafından paylaşılan canlı yayın videosunun bir yerinde 'PewDiePie'a abone olun' çağrısının yapılması tartışmaları da beraberinde getirdi.

Zaman zaman yaptığı sert çıkışlarla bilinen PewDiePie, geçmişte çok tartışalan videolara da imza atmıştı. Kanalını büyütmek için agresif hareketler yapmaktan kaçınmayan ünlü YouTuber, kanalını sileceği spekülasyonu ile abone toplamaya çalışmıştı. Bir dönem yaptığı abone çağrısına takipçileri, dünya çapında 50 bin hackleyerek karşılık vermişti. 

Konuyla ilgili Twitter hesabından bir açıklama yapan ünlü YouTuber, olayı yeni duyduğunu ve kurbanlar için üzüldüğünü belirtti. Ayrıca isminin bu katliamda kullanılmasından rahatsız olduğunu belirten PewDiePie, kurbanlara ve ailelerine taziyelerini iletti.

Yorumlar
Esmanur
Adamı kötülemek için ne de güzel kullanıyorsunuz kelimeleri alttan alttan. Agresif hareketler dediğiniz adamın kendince eğlenmesi, çılgın ve doğal biri, yanlış anlamalara sebep olacak şeyler söylemesi de bu sebepten. Ve sorun onda değil onu reklam malzemesi yapan akıl sağlığından yoksun insanlarda. Adam hem meşhur hem adı çıkmış, kullan gitsin bi güzel dikkati dağılsın polislerin, e bi de bütün dünyaya yayılır bu haber tadından yenmez.
Cevapla
Selin
Hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Yalnız pewdiepie yazıcıların hacklenmesi için ‘çağrı’ yapmadı. Bazı fanları ileri gitti ve bunu yaptı. Zaten bazı videolarında bunun yanlış olduğunu söylüyordu.
Cevapla
Fatih
Bi kiliseye bu tür saldırı düzenlenseydi ne yapacaklardı alçaklar!..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.