Güncel

Yerli Ar-Ge gücü ile tasarlandı, TEB’den ödül aldı

Türk Ekonomi Bankası, bu sene altıncısını düzenlediği TEB Tedarikçi Günleri kapsamında, başarılı işbirliklerine imza atan 11 tedarikçisini ödüllendirdi. “İç Müşteri Kategorisi”nde Asseco SEE ödül aldı.

Yerli Ar-Ge gücü ile tasarlandı, TEB’den ödül aldı

Türk Ekonomi Bankası, bu sene altıncısını düzenlediği TEB Tedarikçi Günleri kapsamında, başarılı işbirliklerine imza atan 11 tedarikçisini ödüllendirdi. “İç Müşteri Kategorisi”nde Asseco SEE ödül aldı. TEB bünyesindeki sanal POS altyapısında çalışan ve ödüle layık görülen NestPay® online ödemeler pazarında müşterilerine tahsilat çözümü sunmak isteyen kurumların ihtiyaçlarını karşılıyor. NestPay®, sunduğu güvenlik ve diğer hizmet bileşenleri ile bankaların ve e-ticaret dünyasının tercih ettiği bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

Finans, ödeme sistemleri, kamu ve telekom da dahil olmak üzere çeşitli dikey sektörlere yönelik bilgi ve iletişim teknolojileri çözümleri sunan Asseco SEE, Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından gerçekleştirilen “Tedarikçi Günleri” ödül töreninde, “İç Müşteri Kategorisi”nde ödüle layık görüldü. Güvenli e-ödeme çözümleri alanında Türkiye'de geniş bilgi birikimi ve deneyime sahip olan Asseco SEE, içlerinde birçok büyük bankanın da yer aldığı, Türkiye'de 13, yurt dışında ise 10 bankaya e-ödeme konusunda hizmet, ürün satış, bakım ve operasyonel teknik destek hizmeti sağlıyor. Türkiye’deki “PCI Level 1” lisansına sahip birkaç teknoloji firmasından biri olan Asseco SEE, kendi bünyesinde geliştirdiğigüvenli e-ödeme platformu NestPay®  ile yeni yasal düzenlemelere tam uyumlu ödeme hizmeti sağlıyor.  

Asseco SEE, güvenli e-ödeme alanındaki başarısını sürdürmeye devam ediyor

Asseco SEE’nin güvenli e-ödeme alanındaki öncü konumunu aldıkları ödül ile taçlandırdıklarını belirten Asseco SEE Ülke Müdürü Hatice Ayas, “Güvenli e-ödeme çözümleri alanında küresel bilgi birikimine ve deneyime sahibiz. Güvenilir altyapı çözümlerimiz, hizmet sunduğumuz bankaların ve iş yerlerinin güvenliğini garanti altına alıyor. Kendi Ar-Ge gücümüz ile geliştirdiğimiz NestPay® sayesinde, kişisel bilgilerinin paylaşılacağı endişesini taşıyan tüketiciler, güvenle istedikleri e-ticaret sitesinden alışveriş yapma rahatlığına kavuşuyor. NestPay®  ile Türkiye’de sağladığımız güven ortamını, yurt dışına da taşıyarak küresel alandaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımızın TEB gibi sektörün öncü kuruluşları nezdinde kabul görmesi ve ödüle layık görülmesi bizim için büyük bir gurur kaynağıdır.” dedi.

Ayda 24 milyon kredi kartı işlem hacmi

Ayda ortalama 24 milyon kredi kartı işlemi yapan NestPay®, kredi kartı bilgilerinin üye işyerleri adına saklanması için "tokenization" teknolojisiyle geliştirilen cüzdan özelliğine sahip. Ödül almaktan gurur duyduklarını belirten Asseco SEE Ödeme Sistemleri Bölüm Yöneticisi Burak Kutlu ise “2007 yılından beri TEB sanal POS altyapısında koşan güvenli e-ödeme çözümümüz NestPay® üzerinde iki aşamalı doğrulama (two-factor authentication) geliştirmesinin tamamlanması ve tüm üye işyerlerinin geçişinin sağlanarak BDDK ile uyumlu hale getirilmesini bir hafta gibi çok kısa bir sürede tamamladık.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.