Yerli otomobil böyle mi olacak? - Page 1

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu tarafından yapılan açıklama ile yerli otomobil için medya sorumlusun da belirlendiğini öğrenmiştik. 2011 yılından bu yana, üzerinde çalışma yürütülen yerli otomobil projesinde adeta bir dönüm noktasına geldiğimizi söyleyebiliriz. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) geliştirdiği yerli otomobil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasına göre 27 Aralık Cuma günü Gebze'de gerçekleşecek.


Peki yerli otomobilin tasarımı nasıl olacak?

Yerli otomobil böyle mi olacak? - Page 2

Ortaya atılan iddialara göre yerli otomobilin tasarımı, Pininfarina’nın elektrikli K350 konseptine benzeyecek. Eğer iddialar doğruysa yerli otomobilin tasarımındaki tek fark sadece aracın ön tarafındaki ızgara bölümü olacak. Zira yerli otomobil elektrikli olduğundan dolayı bir ızgaraya ihtiyaç duyulmayacak.

Yerli otomobil böyle mi olacak? - Page 3

Bu aracın tasarımını fotoğraflardan incelerken, dilerseniz diğer yandan yerli aracın bilinen özelliklerinden bahsedelim.

Yerli otomobil böyle mi olacak? - Page 4

Yerli otomobil ile ilgili bugüne kadar çok detay ortaya çıktı. Bunlardan biri de C sınıfı SUV formatta bir araç olacak olması. Bakan Varank, attığı Tweet ile birlikte yerli arabanın bir SUV olduğunu doğruladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.