Güncel

Yerli otomobil MWC 2020'de sergilenecek

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu TOGG tarafından geliştirilen yerli otomobil İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenecek MWC 2020 fuarında sergilenecek.

Yerli otomobil MWC 2020'de sergilenecek

Geçen ay tanıtılan ve büyük ilgi gören yerli otomobilin tanıtılacağı ilk fuar belli oldu. Daha önce TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, aracın otomobil fuarlarında değil teknoloji fuarlarında sergileneceğini duyurmuştu. Hatta Ocak ayının başında ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES fuarında TOGG CEO'su Gürcan Karakaş bir panele katılmış ve yerli otomobille ilgili bilgi vermişti.

Yerli otomobil MWC 2020'de sergilenecek

Bu duyurunun ardından akla gelen ilk fuar ise MWC olmuştu. Her yıl Şubat ayının son günlerinde İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenen fuar Türkiye'ye yakın olması sebebiyle birçok Türk şirket tarafından ziyaret ediliyor. MWC bu yıl 24-27 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek. 

Konuyla ilgili açıklama ise TOGG'un ortaklarından Turkcell'den geldi. Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk, yaptığı açıklama ile müjdeli haberi verdi.

"Barcelona'ya arabamızı götüreceğiz, göstereceğiz. İlk defa yerli arabamızı tanıtma fırsatı bulacağız" diyen Öztürk, bu açıklama ile yerli otomobilin MWC 2020'de sergileneceğini duyurmuş oldu.

Resmi medya sponsoru olduğumuz MWC 2020'yi yerinde takip edeceğimizi belirtelim. 

Yorumlar
💠 GakkoCan 💠
Rabbım bu gururu bize yaşatan devlet büyüklerimizden razı ola Allah devlete zeval vermeye inşallah
Cevapla
TipiTip
Yvz adlı arkadaş Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum ! ! Eğer yurdışında ptotitipi yaptırılan bu otonun 2 yıl icinde kendi % 100 yerli malzemeler ile yapılan ilk otonun uretim bandında indirilmez ise....işte ozaman hep birlikte bizi bu halkı kandiran vatansız serefsiz leri aramamız cok zor olmayacak! Emin olun..saygilar ( not : F.Altayli okuyunuz)
Yvz007
60 sene önce atılması gereken adımların şimdi yapılıyor olması bazı Vatansız ve Şerefsizlerin zoruna gidiyor ve Ülkelerinin harhangi bir konuda gelişip ilerlemesini çekemiyorlar. Allah bu tip düşünen kişilerin BELASINI versin inşallah. Yürü GÜZEL ÜLKEM TÜRKİYE kim tutar seni.
TipiTip
Türibinlere oynamayı çok iyi biliyor...Artık bu halk GAZ'a gelmiyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.