Yerli otomobilin en yeni fotoğrafları! - Page 1

Türkiye’nin 60 yıllık hayali olan yerli otomobilin tanıtımı, Gebze Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilerek ilk defa bugün dünya sahnesine çıkarıldı. Tanıtım Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti.

Yerli otomobilin en yeni fotoğrafları! - Page 2

İlk olarak Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) 2022 yılında üretimine başlayacağı, geliştirme süreci devam eden C-SUV modelinin ön gösterim versiyonunu sunuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu hissedarları, İş dünyası temsilcileri ile TOGG çalışanları ve yakınlarının katıldığı 2 bin kişilik bir davetli topluğuyla gerçekleşen buluşmanın sonunda sahneye çıkan Türkiye’nin ilk otomobilleri büyük bir coşku ve beğeni ile karşılandı.

Yerli otomobilin en yeni fotoğrafları! - Page 3

Etkinlikte konuşan ve yerli otomobil ile ilgili ilk detayları paylaşan TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, 2030 yılına kadar 5 model sunulacağını açıkladı.

Yerli otomobilin en yeni fotoğrafları! - Page 4

İlk olarak C-SUV ardından bir C-Sedan modeli geleceğini söyleyen Karakaş, bu modellerin ardından C-Hatchback, B-SUV ve C-MPV modellerinin sunulacağının bilgisini paylaştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.