Güncel

Yerli üretim yeni nesil 'ANKA' uçuşa geçti!

TUSAŞ'ın geliştirdiği yeni nesil yüksek performanslı insansız hava gözlem uçağı "ANKA Blok B" ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Yerli üretim yeni nesil 'ANKA' uçuşa geçti!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'nin (TUSAŞ), geliştirdiği yeni nesil yüksek performanslı "ANKA Blok B",  ilk uçuşunu başarıyla tamamladı.

TUSAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, 2013 yılında Blok A konfigürasyonuna yönelik kabulleri tamamlanan ANKA İnsansız Hava Aracı Sisteminde elde edilen deneyimlerle geliştirilen yeni nesil yüksek performanslı "ANKA Blok B", ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdiği belirtildi. Otomatik kalkış ve inişle yapılan ilk uçuşta, farklı otopilot ve iniş modlarının testlerinin de eksiksiz tamamlandığı açıklandı.

1422785237_img20150201120353.jpg

Blok A uçağında taşınan EO/IR kameraya ek olarak, SAR/ISAR/GMTI radarı da taşıyabilen sistem, faydalı yük taşıma kapasitesiyle yeni nesil entegrasyon projeleri için önemli bir altyapı sağlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.