Güncel

Yılın en başarılı yatırımı Turkcell’den

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Yatırım Kurumu’nun (NRW Invest) yaptığı araştırmanın sonucunda ‘yılın en iyi yatırım yapan şirketi’, Turkcell Europe seçildi. Turkcell Europe bu başarısıyla NRW Invest 2013 ödülün sahibi oldu.


2011 yılından bu yana Almanya’da mobil iletişim hizmetleri veren Turkcell Europe’un Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan Almanya’da imza attığı başarı, Turkcell’e  “En İyi Genişleme Yatırımı” dalında ödül getirdi.

Kuzey Ren Vestfalya (Nordrhein Westfalen) eyaletinin başkenti Düsseldorf ‘ta bu yıl dokuzuncusu düzenlenen NRW Invest ödül törenine Eyalet Resmi Kalkınma Ajansı Başkanı Petra Wassner ile Kuzey Ren Vestfalya Ekonomi Bakanı Garrelt Duin evsahipliği yaptı. Törene, Almanya’dan eyalet hükümet yetkilileri, parlamenterler, 11 ülkenin büyükelçi ve başkonsolosları ile eyaletten belediye başkanları katıldı.

1373361588_toren-foto.jpg

Bakan Duin: İstihdam ve inovasyona katkı sağlıyorsunuz

Turkcell’e ödülünü veren Ekonomi Bakanı Garrelt Duin yatırımcıların Kuzey Ren Vestfalya’nın rekabet gücünün artmasına çok ciddi katkı sağladığını vurgulayarak, “Ülkemize yeni ürünler ve hizmetlerin yanı sıra tecrübelerinizi getirerek ekonomimizi canlandırıyor, istihdam ve inovasyona katkı sağlıyorsunuz” diye konuştu.  Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf  Başkonsolosu Fırat Sunel ise “Mobil iletişim hizmetleriyle Turkcell Europe Avrupa’da  iletişim köprüsü inşa ederek, insanlar arası iletişimi güçlendirdi” dedi.

Yener: “Gelişen Türk ekonomisinin göstergesi”

Turkcell’in Genişlemeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener ise teşekkür konuşmasında şunları kaydetti: “Ödülü Türkiye’nin ekonomik gelişmesine yönelik bir iltifat olarak alıyorum. Bu ödülü sadece Turkcell olarak değil iki yılı aşkın bir süredir Almanya’da birlikte çalıştığımız 1200’ün üzerindeki bayi ağımızı ve işbirliği yaptığımız tüm ortaklarımız adına da alıyorum. Yatırımız için Köln’ü seçtik çünkü çok destek aldık ve bu destek için hem Kuzey Ren Vestfalya eyaleti hem de tüm Alman makamlarına teşekkür ederiz. Ayrıca Almanya’da iki yıl gibi kısa bir sürede 400 bin abone bizi seçti, gurur duyuyoruz. Onlara da bize duydukları güven için teşekkürü borç biliyoruz.”

Özorbeyi: “Özgün ilişkiler daha da güçlenecek”

Turkcell Europe Genel Müdürü Ekrem Özorbeyi de aldıkları ödülün kendilerini daha da cesaretlendirdiğini vurgularken, şunları söyledi: “Türkiye ile Almanya arasındaki güçlü siyasi, toplumsal ve iktisadi bağlar ikili ilişkilerini benzersiz ve özgün kılıyor. Sağladığımız güçlü iletişim bağıyla bu ilişkileri güçlendirdiğimize inanıyoruz.  İki yıl içersinde Almanya’dan Türkiye Turkcell yönüne aramalar yüzde yüz arttı ve biz en fazla trafiği taşıyan mobil iletişim şirketi konumuna geldik.” 

Alman ekonomisinin kalbi Kuzey Ren Vestfalya’da atıyor

Almanya ekonomisinin en büyük firmalarına ev sahipliği yapan Kuzey Ren Vestfalya eyaleti, toplam Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın yüzde 22,1’ini kaynaklık ediyor.  Ülkenin en büyük nüfusuna sahip eyaletinde, 14 bin 300 yabancı firma, 750 bin kişiye istihdam sağlıyor.  Almanya’nın en büyük 50 şirketinin 19’unun genel merkezleri Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde bulunuyor.

Turkcell Europe hakkında

Turkcell’in iştiraklerinden olan ve 2011 yılı Nisan ayından bu yana hizmet veren Turkcell Europe’un genel merkezi de Kuzey Ren Vestfalya’daki Köln kentinde bulunuyor. Turkcell Europe, Türkiye’den Almanya’ya bugüne kadar iletişim alanında yapılan en büyük yatırımlardan biri olma özelliğini de taşıyor. Turkcell Europe, verdiği mobil iletişim hizmetleriyle özellikle Almanya’daki Türkler arasında ve iş dünyasında büyük ilgi görüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.