Güncel

Yıllar sonra ortaya çıkan Iron Man detayı şaşırttı!

Yıllar sonra Marvel hayranları, 2008'de çıkan Iron Man filmindeki ufak ancak heyecan verici bir detayı ortaya çıkardı.


Aradan yıllar geçse de bazı takıntılı hayranlar filmlerdeki küçük detayları ortaya çıkarmaya devam ediyor. Bu seferki detay ise 2008 yapımı Iron Man filminde saklı.

Iron Man filmiyle başlayan Marvel Sinematik Evreni’nin yıllanmış macerası kaldığı yerden hala devam ediyor. Son olarak Avengers: Infinity War ile ortalığı kasıp kavuran Marvel, elde ettiği başarı ile eminiz şimdiden gelecek planlarını hazırlamıştır. Her izleyişte yeni bir şeyler keşfeden hayranların gözünden kaçan küçük bir detay ise yine izleyiciler tarafından ortaya çıkarıldı. Bu küçük detay ise filmin pizza sahnesinde saklı.

Gelelim sahneye. Tony Stark, Obadiah Stane ve Pepper Potts’un pizza yediği sahnenin ardından Tony, eve döndüğünde yukarı çıkıyor ve Obadiah’ı piyano başında buluyor. Obadiah ise piyanoda besteci Antonio Salieri‘nin Larghetto’sunu  çalıyor. Peki buradaki gariplik nedir? Salieri ve Mozart birbirine rakip iki besteci olarak biliniyor.

Salieri’nin Mozart’a karşı duyduğu imrenme bir süre sonra kıskançlığa dönüşüyor. Hatta öyle ki genç yaşta ölen Mozart için “Salieri tarafından zehirlendi” dedikoduları dahi yayılıyor. Bu konuyla ilgili çok başarılı bir film olan Amadeus‘u şiddetle öneriyoruz. Filmde de Obadiah’ın Tony’e olan hisleri bu sahne ile önden gösterilerek hayranlara filmin gelecek dakikaları hakkında aslında küçük bir gönderme yapıyor. 

Oldukça küçük ancak bir o kadar da detaylı olan bu gönderme, eminiz Marvel hayranlarının hoşuna gitmiştir tekrardan izlerken.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.