Güncel

Yine dünyanın en iyi markası seçildi!

İşte bu yılın istatistikleriyle dünyanın en iyi markaları!

Yine dünyanın en iyi markası seçildi!

Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü şirketlerden Interbrand'ın gerçekleştirmiş olduğu istatistiklerle 2013'ün en değerli şirketleri listelendi. Global çapta yapılan bütün çalışmalar ve örneklemler nihayet sonucunu verdi. Geçtiğimiz yıldan bu yana dünyanın en değerli şirketi ünvanını taşıyan Coca Cola, yerini yine Apple'a kaptırdı.

Uzun yıllar önce yine dünyanın en değerli şirketi ünvanını taşıyan Apple bu ünvana üzerinden çok bir süre geçmeden tekrar sahip olmuş oldu. Değer bazında göstermiş olduğu %28'lik bir artışla toplam 98.3 milyar'a yükselen Apple'ı, en yakın rakibi Google, %34'lük gibi daha hızlı bir büyümeyle 93.3 milyar dolar değeriyle takip ediyor.

1380534276_basliksiz-11380523714.jpg

Listenin devamında tahmin edilen marka Coca Cola yer alıyor. Değer ve artış rakamları ise şöyle; %2 büyüme, 79 milyar dolar. 4. ve 5. sırada yer alan isimler ise 78 milyar dolarla IBM ve 59.5 milyar ile Microsoft oluyor. Apple'ın değerinin bu kadar hızlı bir şekilde artmasında en büyük payın yüksek değerleriyle iPhone 5S ve iPhone 5C olduğunu da unutmamak gerekir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.