Güncel

Yolu Gözlenen 5 Teknoloji!

Gerçekleşmesi durumunda hayatınızı kolaylaştıracak 5 ilginç fikir!

Yolu Gözlenen 5 Teknoloji!

Yakın zamanda Fransızlar Wi-Fi engelleyici duvar kağıdı geliştirdi. Bu duvar kağıdı cep telefonu,uydu sinyallerini geçirebilirken Wi-Fi sinyallerini engelliyor. Bu sayede interneti komşularınızla paylaşmak zorunda kalmıyorsunuz. İşte bunun gibi "keşke olsa" denilen 5 teknoloji:

1.Sms hava yastığı: 
Direksiyon başındayken mesajlaşmak çok tehlikelidir. Bu sistem sizin mesajlaştığınızı farkedince hava yastığını patlatarak birilerini ve kendini öldürmenize engel olabilir.

1353599168_safe-cell-phone-usage-texting-while-driving.jpg
2.Sonik ses engelleyici:
Toplu taşıma araçlarında ve kalabalık mekanlarda kulaklık gürültüsü gibi birçok ses oluyor. Sonik ses engelleyici bu tarz yükses seleri ealgılayıp, onu engelleyecek ters bir dalga gönderebilir. Böylelikle mekanın daha sessiz ve huzurlu olması sağlanabilir.

3.Sosyal medya engelleyici iskemle:
Sinyal karıcı bir düzeneğe sahip olan iskemleler toplantı odalarında, iş yerlerinde hatta  evlerde bile kullanılabilir. Böylece odayı paylaştığınız kişilerin "gerçekten" orada olduğundan, Facebook ve Twitter ile uğraşmadığından emin olabilirsiniz.

4.Nefes kontrolü:
Nefesini algılayıp analiz edecek bir sistem sayesinde alkol seviyeniz belirlenebilir. Eğer belirli bir seviyenin üstündeyse Facebook'a utanç verici şeyler göndermeniz, patronunuza rest çekmenize engel olabilir.

5.Dikey videoyu reddetme:
Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla artık her anı kaydedebiliyoruz. Ancak kullanım olarak dikey tutulan telefonlarımızla video kaydettiğimizde bu videoları tablet, bilgisayar, televizyon gibi cihazlarda izlerken ekranın büyük bir bölümü boş kalıyor. Telefonların çoğu, onu yan mı dik mi tuttuğunuzu zaten anlıyor. Mevcut kamera programlarında küçük değişiklikler yapılarak portre modenda video çekilmesi engellenebilir. Bu sayede bu sorun ortadan kalkacaktır.

Yorumlar
mert
sacma hepsi bos isler
Cevapla
Yuri
Sms fena, kezbanlar buna da trip atar.. uff yastgn şişecek glba nyse atma sn cvp .s.s
Cevapla
Misafir
en dıkkat cekıcı olan ses engelleyen sıstem oldu benım ıcın oldukca faydalı olur yanı kolaylık adına gercek anlamda yerını bulur ayrıca sosyal medya engelleyıcıı iskemle ve videoların ekrandakı sağlıklı goruntusunu sağlayacak olna teknolojı de luzumsuz olmayanlar arasında olur dıye dusunuyorum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.