Yönetici Asistanı İşbul’da fark attı

Birbirinden farklı sektörlerde binlerce farklı pozisyonda işveren ve iş arayanların ortak buluşma noktasına dönüşen İsbul.net, bünyesindeki on binlerce firma...

Yönetici Asistanı İşbul’da fark attı

Kurulduğu günden bu yana insan kaynaklarında en üst sıraya çıkmayı başaran, iş ve eleman bulma sitelerinin lideri olan isbul.net, her gün yayınladığı yüzlerce ilanla iş arayanların umudu oldu. Birbirinden farklı sektörlerde binlerce farklı pozisyonda işveren ve iş arayanların ortak buluşma noktasına dönüşen İsbul.net, bünyesindeki on binlerce firma ile istihdam yaratmada öncü rol oynamaktadır.

Gözde Pozisyon Yönetici Asistanı

Yıldızı parlayan pozisyonların başında gelen yönetici asistanı iş ilanları ile son yıllarda çok sayıda kişinin meslek sahibi olmasına destek olan İşbul, bu alanda kariyerini şekillendirmek isteyen kişilere, iş rehberi sayfasında da önerilerini sunuyor. İşbul.net 2017 ilk 7 aylık iş ilanları verilerine bakıldığında yönetici asistanı iş ilanları alanında 4 bine yakın ilanın yayınlandığı ortaya çıkmaktadır. Aranılan çalışma alanına göre iş ilanları sıralamasında da sekretarya-ofis içerisinde 3. Sırada yer alan pozisyon, özellikle de lise ve ön lisans mezunu adaylar için büyük bir istihdam kapısı olmuş durumda. Hangi iş alanı olursa olsun fark etmeksizin, neredeyse her sektörde bir zorunluluğa dönüşen yönetici asistanı, en fazla ihtiyaç duyulan meslekler arasına girmeyi başardı. Bu durum da yayınlanan iş ilanları içerisinde yönetici asistanlarını ilk sıralara taşıdı.

İşverenler İçin Bir Yönetici Asistanı Nasıl Olmalı?

İşverenlerin önceliği firma ve şirketlerine almayı düşündükleri yönetici asistanının, yöneticinin olmadığı dönemlerde kendisini ve şirketini en iyi şekilde temsil edebilecek düzeyde olmaları. Bunun yanı sıra işverenler, yayınladıkları ilanlarda yönetici adaylarında aradıkları özellikleri şu şekilde sıralamaktadırlar; iletişim becerisi kuvvetli, zamanın yönetilmesi ve planlanması, raporlama ve sunum alanlarında yetenekli, görgü ve protokol bilgilerine sahip, problem çözme, karar verme ve sorunların üstesinden gelebilme kabiliyetine vakıf olabilme. Ağırlıklı olarak deneyim ve tecrübe sahibi olan adayların daha fazla tercih edildiği iş ilanlarında lise, ön lisans ve lisans mezunlarının şansı da çok daha yüksek. Bu alanda iş arayan ve ilgili ilanlara başvuran adayların önceliği ise, firmanın kurumsal olup olmadığı, çalışma şartları ve sosyal haklar. Bu 3 faktörün aynı çatıda buluştuğu ilanlara yapılan başvuruların diğer ilanlardan yüksek olduğu da gözler önüne serilmiş durumda.

Bu Önerilere Dikkat!

İşbul.net yetkilileri, yıldızı parlayan bu mesleğin özelinde iş arayanlara şu önerilerde bulundu: “  Her başarılı patronun arkasında başarılı bir yönetici asistanı vardır. Başarının anahtarı ise, sizlerin özgüveni, işinize duyduğunuz saygı ve sevgi, disiplinli çalışmadır. Sürekli araştıran, kendisini geliştiren ve yeniliklere açık olan yönetici asistanları çalıştıkları şirket ve firmaların ilerlemesinde büyük pay sahibidir. Bu vasıflara sahip olan kişilerin ise yükselmesinde hiç bir engel yoktur.”  Diğer taraftan ise, iş arayan erkek adaylar için son dönemlerde dikkat çeken sektörlerden birinin de böcek ilaçlama sektörü olduğu görülmektedir.  Özellikle de herhangi bir iş deneyimi olmayan adaylar için ilaçlama firmaları ilaçlama personeli olarak çok sayıda elemana ihtiyaç duymakta ve bu iş kolunda da verilen ilan sayılarında büyük bir artış yaşandığı ortaya çıkmaktadır.

Yorumlar