Güncel

YouTube CEO’su istifa etti! Yerine gelen isim belli oldu

YouTube’ın CEO’su Susan Wojcicki, çalışanlara gönderdiği bir e-posta ve bir video ile görevinden ayrıldığını duyurdu. 54 yaşındaki Wojcicki'nin yerini yardımcısı Hint asıllı Amerikalı Neal Mohan alacağı belirtildi.

YouTube CEO’su istifa etti! Yerine gelen isim belli oldu

Şirketteki uzun yıllar süren liderlik hizmetinin ardından YouTube CEO'su Susan Wojcicki, çalışanlara gönderdiği bir mail aracılığı ile CEO'luk görevinden ayrıldığını duyurdu. Woycicki 25 yıl önce ilk Google çalışanlarından bir tanesi olarak başladığı görevinden istifa ederken, video paylaşım sitesinde yayınlanan kişisel bir güncelleme ile de bunu kamuoyuna duyurdu.

Önceliklerini açıkladı

Teknoloji devleri arasında en önde gelen kadın yöneticilerinden bir tanesi olarak ön plan da olan 54 yaşındaki Wojcicki, "aile, sağlık ve kişisel projelere" odaklanacağını da açıklamasında belirtti. Susan Woycicki daha önce Google'da reklam ürünlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak görev yapmış 2014 yılında ise YouTube'un CEO'su olmuştu.

Hint asıllı Amerikan isim

CEO değişikliği için resmi bir sebep gösterilmese de YouTube'un reklam gelirinin TikTok ve Facebook'un reels gibi kısa biçimli video hizmetleri ve Netflix gibi platformların izlenme süresi için yoğun rekabetin ortasında ikinci çeyrekte geride kalması olarak konuşuluyor. Görevden kendi isteği ile ayrıldığını belirten Susan Wojcicki'nin yerine ise, yine şirket içerisinde görev yapan bir isim getirildi. Yeni CEO, bir süredir Wojcicki'nin yardımcılığı görevini yürüten Hint asıllı Amerikalı Neal Mohan oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.