2. Güncelliği yakalamak.
Alman müzisyen Alex Diehl, 13 Kasım 2015 tarihindeki terör saldırısı sırasında Paris'teydi. Diehl, 130 kişinin can verdiği saldırılar sırasında Almanya ile Fransa arasındaki maçı izliyordu. Olay sonrası tepkisini "Sadece bir şarkı" (Nur ein Lied) adını verdiği bir kliple dile getirdi. Şarkısı Facebook üzerinden 7 milyondan fazla izlendi.

3. Müzikle video arasındabağ kurmak.
YouTube'da en çok tıklanan 10 videonun hemen hepsi müzikle ilgili. Örneğin Adele geçen sonbahar yayınladığı "Hello" şarkısının klibiyle YouTube'da tüm zamanların en çok tıklanan videoları arasına girdi. "Hello", 1 milyar 200 milyondan fazla tıklandı. 1 milyar tık sınırına 100 günden daha az sürede ulaşarak bir rekor kırdı.

4. Klip oyuncularını doğru seçmek.
Bir süre önce hayatını kaybeden Hellmuth Karasek, uzun yıllar Almanya'nın en önemli edebiyat eleştirmenleri arasında anıldı. Karasek, geçen yıl 4 dakikalık bir klipte İsveçli mobilya üreticisi Ikea'nın kataloğunu "elden geçirdi". Edebiyat çevrelerinde kült konumda olan Karasek başarılı bir markayla biraraya gelince video büyük ilgi gördü.

5. Emek harcamak.
"OK Go" grubu kliplerine zaman ve para harcıyor, yaratıcılıklarını konuşturuyor. Yeni klipleri iki gün içinde 36 milyon kez izlendi. Facebook'ta şu yorum dikkat çekiyordu: "Çocuklarım size bayılıyor. 9 yaşındaki kızıma klibinizi gösterdim. Okula gitmeden önce 5 kez daha izledi." "OK Go" klibini yerçekimsiz ortamda çekti. İki hostesin eşlik ettiği klip, birbirinden renkli sahneleriyle dikkat çekiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.