Güncel

YouTube ilginç özelliğini kullanıma sunuyor!

YouTube, diğer izleyicilerle daha iyi etkileşime girebileceğimiz yeni özelliğini kullanıma sunuyor.

YouTube ilginç özelliğini kullanıma sunuyor!

YouTube, bir videoyu izlerken izlemekte olduğunuz saniyedeki yorumları mobil cihazlarda görüntülemenin bir yolunu sunan yeni özelliğini test etmeye başladı.

Aslında YouTube'nin yorumlar kısmı, dakika ve saniyeyi yazarak üstüne yorum eklemenize izin veriyordu. Ancak YouTube, SoundCloud'un özelliği olan "şarkıda dinlediğiniz yerde (saniyesi saniyesine) başkalarının yaptığı yorumları görme" özelliğini mobile getirmek istiyor ve şuanda bu özelliği test ediyor. 

YouTube'dan mobil platformlar üzerinden canlı yayın izlerken yorumları videonun sol kısmında görmek, ya da o özelliği kapatıp direkt olarak sohbet ekranında görme imkanınız var. Aslına bakarsak YouTube'nin şuanda test ettiği özelliği zaten var olan bu canlı sohbet akışının mantığına çok benziyor diyebiliriz.

Bu özellik sayesinde izlediğiniz videoda insanların en çok dikkatini çeken noktaları bulabilir, en havalı yada en enteresan buldukları noktaları bulabilir ve siz de diğer izleyicilerle canlı yayın olmayan bir videoda canlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

YouTube ilginç özelliğini kullanıma sunuyor! - Resim : 1

Şimdilik sadece bazı videolarda kullanılabilen bu özelliği aynı zamanda az sayıda kişi test edebiliyor. Bu özelliğin bütün kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ise, YouTube ekibinin, test ekibinden ve uygulamayı deneyimleyen kullanıcılardan aldığı geri bildirimlere göre kesinleşecek.

Eğer siz de bu özelliği test etmek istiyor ve "acaba ben de deneyebiliyor muyum?" diye merak ediyorsanız, YouTube uygulamanızın güncel olduğundan emin olduktan sonra bir videonun yorumlar kısmında "zamanlanmış yorumlar beta" veya orijinal ismiyle "timed comments beta" diye bir seçenek olup olmadığını kontrol ederek sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Yorumlar
💎G@kko💎
Yotup işi abarti artık reklamlar beni çileden çıkari
Cevapla
Lloyd
PC için reklam engelleyici, mobil için de Youtube Vanced kullan. Bu kadar basit brom.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.