Güncel

Youtube tekrar erişime kapatıldı!

Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı, suça konu içeriklerin kaldırılmadığı gerekçesiyle karara itiraz etti.

Youtube tekrar erişime kapatıldı!

Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, "Youtube" ile ilgili "tüm yayına erişim engellenmesi" kararını geçtiğimiz saatlerde kaldırmıştı. Ancak yeni gelen haberle Youtube tekrar erişime kapatıldı.

Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, 27 Mart 2014 tarihinde "Youtube"daki istenen linklere ve kaldırılmaması sonucunda erişim engeli kararı vermişti. Ancak Mahkeme, Türkiye Barolar Birliğinin bu karara itirazı üzerine, 27 Mart 2014 tarihli kararındaki "tüm yayına erişimin engellenmesi" kararını kaldırmış ve 15 link için ise yasağın devam ettiğini söylemişti. Fakat Mahkemenin bu 15 link'in kaldırılmasına dair uyarının Youtube tarafından dikkate alınmaması sonucu site tekrar genel kullanıma kapatıldı.

SAVCILIK KARARA İTİRAz ETTİ

Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı, suça konu içeriklerin kaldırılmadığı gerekçesiyle karara itiraz etti.

MAHKEMEDEN 'YASAĞA DEVAM' KARARI

İtirazı değerlendiren Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, söz konusu linklere dair kararın ilgili siteye tebliğine rağmen, bildirilen süre içerisinde gereğinin yerine getirilmemesi nedeniyle "Youtube" sitesine erişimin engellenmesine ve "suça konu içerikler" kaldırılıncaya kadar erişim engelinin devamına karar verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.