Güncel

Yüz ifadeleri ile WhatsApp nasıl çökertilir?

İşte WhatsApp'ın çökmesine neden olan mesaj!

Yüz ifadeleri ile WhatsApp nasıl çökertilir?

Bağımsız araştırmacı Indrajeet Bhuyan, son zamanlarda popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinde yeni bir hata keşfetti. Bu hata ile bir Whatsapp kullanıcı başka bir kullanıcının Whatsapp uygulamasının çökmesini sağlayabilir.

Mesaj yoluyla bu çökme gerçekleşiyor ve bunu yapmak için karmaşık kodlara gerek yok. Sadece biraz sabır gerekiyor. Mesaj göndermek için ihtiyacınız olan tek şey, 4000 adet gülen surat olacak.

1450870946_whatsappstory.jpg

Şansız alıcı Whatsapp’ı tekrar kullanabilmek için tüm konuşmalarını silmesi gerekecek. Indrajeet Bhuyan geçen yıl da 2000’den fazla karakterden oluşan mesajdan sonra Whatsapp’ın çöktüğünü keşfetmişti. Whatsapp karakter sınırlaması getirerek bu sorunu çözmüştü. Ancak şirket, surat ifadelerinin olduğu simgelere bir sınırlama getirmedi ve aynı şekilde belli bir sayıdan sonra çökmeye neden oluyor.

'Android için WhatsApp' son sürümü Marshmallow, Lollipop ve KitKat ile çalışan cihazlar üzerinde test edildi ve aynı şekilde çöktüğü görüldü.

1450873138_2015in-en-iyi-10-filmi0.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.