330 metre uzunluğunda yani üç futbol sahası büyüklüğünde olan gemi 19 kat, yüksekliği ise 67 metre. Bu yükseklik yüzünden gemi Boğaziçi Köprüsü’nden geçemiyor. Bir buçuk ay önce suya indirilen gemide 36’sı suit olmak üzere bin 780 adet yolcu kabini bulunuyor. 3 bin 600 yolcu kapasitesinin bulunduğu Royal Princess’ta bin 500 personel görev yapıyor. Ayrıca yolcular için 8 restaurantın bulunduğu gemide 6 havuz, spor merkezleri, bin kişilik bir tiyatro da hizmet veriyor. Gemide tatil köyünde olacak her şey bulunurken, yolcular ayrıca Casino ve alışveriş merkezinde zamanını geçiriyor.

Her gün 300 kg yağ tüketilen gemide günlük taze ekmek ve pastane ürünleri yolculara sunuluyor. Royal Princess’da güvenlik de en önde gelen unsurlardan biri. Gemi karaya demir attığında çalışanlar hemen tatbikatlar gerçekleştirerek olası bir kazaya karşı önlem alıyor.

Geminin birçok bölgesinde güvenlik kameraları ile takip yapılırken, tek yasak ise bir yangına karşı kapalı yerlerde sigara içilmesi.Yolcuların bu muhteşem 12 günlük seyahat için ödeyeceği ücret ise kişi başı bin 200 euro. Gemiyi en özel yapan özelliklerden bir tanesi de ismi. Geminin ismini geçtiğimiz günlerde anne olarak İngiliz kraliyet ailesinin üçüncü veliaht prensini dünyaya getiren Cambridge Düşesi Kate Middleton verdi. Bu yüzden geminin en güzel yerinde Middleton’un fotoğrafının olduğu çiçeklerle bezenmiş bir köşe bulunuyor.

47 metre genişliğindeki Gemide “Seawalk” denilen özel bir bölüm de mevcut. Burada bulunan bölümde 28 mm kalınlığındaki camın üzerinden yürüyerek denizin üzerinde hareket ediyormuş gibi manzara izlenebiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.