Yüzey çizikleri nasıl yok edilir? - Page 1

Deri yüzeyler

-Bir mikar bitkisel yağ veya bebek yağını çizik deriye bir pamuk yardımıyla yuvarlak hareketlerle uygulayın. Kurumasını bekledikten sonra temiz bir bezle silin. Gerekirse tekrarlayın.

-Derinin renginde bir ojenizi kürdan yardımıyla çiziklere sürebilirsiniz.

-Deriler için özel üretilen mum veya balmumuyla da aynı sonucu elde edebilirsiniz. Mumu ısıtın ve çiziklere uygulayın.

Yüzey çizikleri nasıl yok edilir? - Page 2

Ahşap yüzeyler

-Koyu renk bir yüzeyse iyot mükemmel bir çözüm olacak. Suyla seyrelttiğiniz iyotu problemli bölgeye pamukla sürün. Gerekirse cilalayın.

-Yarım ceviz içini çiziklere sürün. Yeterince koyulaştığında bir bezle silin ve renksiz bir cila sürün.

-Ahşap yüzeylerde oluşan çatlaklarda mayonez kullanabilirsiniz. Pamuğa sürdüğünüz mayonezi çatlağa uyguladıktan sonra fazlalığı silin. 2-3 gün bekletin. Ahşap şişecek, çatlaklar kapanacak.

Yüzey çizikleri nasıl yok edilir? - Page 3

Plastik yüzeyler

-Plastik yüzeylerde oluşan çizikler sıcak hava makinesi veya fön makinesiyle gizlenebilir. Düşük ayara getirdiğiniz makineyi çizik boyunca çalıştırın. İzler kaybolana kadar gerekirse sıcaklığı yükseltin. 10-15 dakika bekledikten sonra parlatın.

-Araba cilaları plastik yüzeylerdeki çizikleri kapatmada etkilidir. Problemli bölgedeki kirleri temizledikten sonra ürünü uygulayın.

Yüzey çizikleri nasıl yok edilir? - Page 4

Metal yüzeyler

-Metalik yüzeylerdeki çiziklerden tırnak tampon bloğu ile kurtulabilirsiniz.

-Bir diğer yöntem ise beyazlatıcı diş macunu. Problemli bölgeye yumuşak bir fırçayla sürerek ovalayın. Islak bir bezle kalıntıları alın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.