Güncel

Yüzyüze eğitimde önemli gelişme! Kesin karar verildi

Yüzyüze eğitim ne zaman başlayacak? Tüm detaylar artık kesinleşti. İşte yüzyüze eğitim hakkında tüm merak edilenler.

Yüzyüze eğitimde önemli gelişme! Kesin karar verildi

Öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılında okullarına kavuşacağının müjdesini veren Milli Eğitim Bakanı Mehmet Özer "6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz. Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu gibi okullarımızda tam zamanlı yüz yüze eğitimi devam ettirmek" açıklamasında bulundu.

Koronovirüs salgını sebebiyle uzun zamandır okullarından uzak kalan öğrenciler için sevindirici olan bu haber velileri tam olarak rahatlatmış görünmüyor. Koronavirüs salgınının henüz tamamen bitmemiş olması ve aşılamanın istenilen seviyede olmaması velileri çocuklarını okula gönderme konusunda endişelendiriyor.

Tüm eğitim personeli aşılanacak ve gerekli tüm tedbirler alınacak

 Öğretmenlere eğitim öğretim yılının başlangıcı olan 6 Eylül tarihinden önce Covid-19 salgını ve okulların yeniden açılması sürecine dair seminerler verileceğini belirten Milli Eğitim Bakanı Mehmet Özer velilerin okullardaki aşılama ile ilgili endişelerini giderecek şu açıklamalarda bulundu:

‘’Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri için aldığımız tedbirlerin başında eğitim personelimizin aşılanması gelmektedir. Özellikle belirtmek isterim ki Türkiye, eğitim personelini öncelikli aşı grubuna alan ülkelerden bir tanesidir.’’

 6 Eylül’de okulların açılaması ile birlikte kantin, yemekhane ve pansiyonlar da açılacak. Okullara dışarıdan kimse alınmayacak. Mehmet Özer öğrenci, öğretmen ve tüm personelin maske takacağını ve maske ihtiyacının okul idaresi tarafından karşılanacağını belirtti. Her türlü kapalı alanın dezenfekte edileceğini ve sınıfların havalandırılacağını söyledi.

Yorumlar
Misafir
6 eylül erken daha dün 232 kişi vefat etti 20.000 e yakın vaka var açıldafa 5 gün fazla şu şartlarda
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.