MSN Messenger 1999 yılında Microsoft tarafından kullanıcıların kullanımına sunulmuş ve çıktığı dönemde insanların iletişim anlayışını değiştirerek döneme damgasını vurmuştu. Ekim 2014'de ise MSN'in fişi çekilde ve bütün kullanıcıların Skype'a geçiş yapması desteklendi.

Nintendo'da çalışan Gunpei Yokoi tarafından 1987 yılında tasarlanmaya başlandı ve 1989 yılında piyasaya sürüldü. Satışa sunulduktan sonra ilk üç yıl içerisinde 32 Milyon adet satarak 90'ların fenomen teknolojisi olmayı başardı.

İlk olarak 1979 yılında piyasaya sürülen Sony Walkman'lerin amacı uçak yolculuklarında müzik dinlemeye olanak sağlamaktı. Müzik sektöründe zamanının öncüsü olan Walkman'ler Steve Jobs'ın dikkatini çekmiş, Jobs 2001 yılında en önemli cihazlarından birisi olan iPod'u piyasaya sürmüştü.

Apple'ın ilk bilgisayarlarından birisi olan Macintosh, Intel x64 mimarili 8MHz hızında çalışan işlemcileri ile 4GB'dan başlayan hafıza seçenekleri sunması ve fare ile kullanılan ilk bilgisayarlardan birisi olması 1984 yılında Macintosh'u çok cezbedici kılıyordu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.