Zehirli olduğuna inanamayacağınız 7 hayvan - Page 1

Kukuletalı Pitohui belgelenenen ilk zehirli kuş türüdür. Yeni Gine'de bulunan bu tür zehirini besin kaynağı olan dart frog ve Choresine böceğinden alır.Besinleri sayesinde tüylerinde ve derisinde homobatrachotoxin adınca bir nörotoksin salgılar.Dokunuluğunda yoğun miktarda uyuşma ve karıncalanma hissi yaşatır.

Zehirli olduğuna inanamayacağınız 7 hayvan - Page 2

Yavaş Loris muhtemelen dünyanın en güzel hayvanlarından birisidir.Kullandıkları toksin özellikle kendilerini ve yavrularını korumak için olsa da insanlarda birkaç ölümcül vaka yaşanmıştır.Fakat bu vakalar zehirin kendisi yüzünden değil anaflaktik şoktandır.Toksin hafif ve önemli değildir.Eğer bir yavaş loris tarafından ısırılırsanız vücudunuzda ödem ve yoğun miktarda acı olacaktır.

Zehirli olduğuna inanamayacağınız 7 hayvan - Page 3

Üç parmaklı Kutu Kaplumbağalar oldukça utangaç hayvanlar olup son zamanlarda ABD' de ev hayvanı olarak bakılmaktadır.Isırma yada sokma gibi bir durum olmayıp Kaplumbaganın kendi eti zehirlidir.Zehirli olma nedenleri yedikleri bir çeşit mantardır. Mississippi yakınlarında bir grup genç kutu kaplumbağa üzerinde yemek yemiş ve hastanelik olmuştur.

Zehirli olduğuna inanamayacağınız 7 hayvan - Page 4

Bir kaç Shrew türü oldukça zehirlidir.İnsanlarda gün boyu devam eden kızarıklık şişlik ile birlikte yoğun acı birkaç vaka kayıtlara girmiştir.Bağzı insanlarda birkaç günlük kısmi felç yaşandığı da olmuştur.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.