Zihin kontrolünün 8 sırrı - Page 1

1. Verplanck Etkisi: Sınıf arkadaşlarınızla anlaşıp bu numarayı öğretmenleriniz üzerinde deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit. Öğretmeniniz derse girmeden önce arkadaşlarınızla örgütlenip öğretmeninizin sınıfta durmasını istediğiniz bir nokta belirleyin. Örneğin sınıfın sağ köşesi. Öğretmen sınıfa girip ders anlatmaya başladığında, öğretmen durmasını istediğiniz bölgeye yaklaştıkça sınıfça tebessüm edin. Ne kadar yakınsa yüzünüzdeki tebessüm daha belirgin olsun. Uzaklaştıkça suratınızı asmaya başlayın. Öğretmen belirlediğiniz noktadan çok uzaksa sınıfça somurtun. Bir süre sonra öğretmeninizin ders anlatırken sınıfın tebessüm ettiği bölgede daha uzun durduğunu ve dersi bu bölgeden anlatmaya devam ettiğini fark edeceksiniz.

Zihin kontrolünün 8 sırrı - Page 2

2. Hızlıça sempati kazanma yöntemi: Yeni tanıştığınız ya da az tanıdığınız birinden önce küçük bir iyilik isteyin. Örneğin barda hoşunuza giden birini gördünüz. Ona içki ısmarlamayı teklif etmeden önce yanına gidin ve tuvalete gideceğinizi söyleyerek içkinize kısa bir süre göz kulak olmasını rica edin. Geri döndükten sonra biraz sohbet edin. Ondan rica ettiğiniz iyilik aranızda hızlı bir bağ oluşmasını sağlar ve sonra daha büyük bir iyilik rica edebilirsiniz. Mesela ona teşekkür etmek için ona içki ısmarlamayı teklif edebilirsiniz...

Zihin kontrolünün 8 sırrı - Page 3

3. Bir arkadaş grubunda birbirine yakın olan insanları kestirmek: Bir toplantı veya kalabalık bir buluşmada bir espri yapın ve insanları gülerken gözlemleyin. Birbirine daha yakın insanlar gülerken birbirlerine bakacak. Böylece grup içindeki yakın veya birbirine ilgisi olan insanların kimler olduğunu keşfedebilirsiniz.

Zihin kontrolünün 8 sırrı - Page 4

4. Yüzleşmeden kaçış: Bir toplantıda üzerinize geleceğinden (ya da size gıcık olduğundan) emin olduğunuz birisi varsa onun yanına oturmaya çalışın. Böylece o kişinin size karşı saldırganlığını bir nebze azaltabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.