Güncel

Zoom, kullanıcıları dikkat! Bu büyük problemden etkilenmiş olabilirsiniz

Online platformlar arasında en popülerlerinden biri olan Zoom büyük bir kesinti yaşadı. İşte söz konusu kesinti ile ilgili yaşanan tüm detaylar.

Zoom, kullanıcıları dikkat! Bu büyük problemden etkilenmiş olabilirsiniz

Modern çağda artık neredeyse her görüşme online platformlar üzerinden yapılıyor. Bu kapsamda en çok öne çıkan platformlardan birisi de Zoom diyebiliriz. Ancak şirket yeni bir sorunu duyurdu. Bu sabah katılmanız gereken bir Zoom toplantısına katılamadıysanız, yalnız değildiniz. Zoom, kullanıcıların toplantı başlatmasını veya toplantıya katılmasını engelleyen büyük bir kesinti yaşadıklarını duyurdu. Şirket, sorun için henüz bir açıklama yapmadı, ancak nedenini "belirlediğini" ve hatayı araştırmaya devam ettiğini söyledi. 

Zoom, kullanıcıları dikkat! Bu büyük problemden etkilenmiş olabilirsiniz

Şirket, kullanıcılar zoom.us'un kullanılamadığını bildirmeye başladıktan kısa bir süre sonra, kesintiyi ilk olarak 11:17'de duyurdu. Sorunu saat 11:30 civarında tespit etti ve birkaç dakika sonra sorunu çözdüğünü söyledi. Ancak bu süre zarfında görüşmesi olan herkes ne yazık ki kesintiye uğratılmış oldu. Artık her görüşmenin online platformlarda yapıldığı bu dönemde kesinti sorunları ciddi anlamda sorun yaratabiliyor. Bu kapsamda Zoom da sorunu çözmek ve bir daha yaşanmaması için elinden geleni yapacağı konusunda söz verdi. Siz de Zoom kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız bize yorumlarınızı bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.