Güncel

ZTE, mobil cihazlarda ‘Smart 2.0’ dönemini başlatıyor

ZTE, Şanghay’da gerçekleştirilen ZTE Uluslararası Analistler Konferansı’nda yeni stratejik planını açıkladı.


ZTE Mobile Devices, Şanghay’da gerçekleştirilen ZTE Uluslararası Analistler Konferansı’nda kullanıcıya sunulan değeri artıracak yeni stratejik planını açıkladı. ZTE’nin duyurusunu gerçekleştirdiği yeni “Smart 2.0” döneminde kullanıcılar, kişiselleştirilmiş ve verimliliği yüksek uygulamalara, akıllı telefonlarından, tabletlerden, oyun konsollarından ve diğer sayısız bağlantılı cihazlarından sorunsuz bir şekilde erişebilecekler.

ZTE Mobile Devices CEO’su Adam Zeng, Şanghay’da düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, kullanıcıların “Smart 2.0” döneminde cihaz üreticilerini, telekom operatörlerini, servis platformlarını ve dağıtım ortaklarını kapsayan geniş sektörel bir ekosistem içinde daha yüksek değer elde edeceklerini söyledi. Zeng, mobil geniş bant kullanımının artmasının, geleneksel geniş bandın yaygın olduğu dönemlerde var olan “Smart 1.0” modelinin yerine geçecek olan “Smart 2.0” döneminin başlamasına katkıda bulunduğunu belirtti. Kullanıcıya daha fazla değer sunacak ve geliştirilmiş kullanıcı deneyimini ortaya koyabilecek ‘Smart 2.0’ dönemine doğru bir atılım yapmaları gerektiğini söyleyen Zeng, ZTE’nin tüketicilerin daha hızlı mobil bağlantıdan yararlanmaları ve en iyi kullanıcı deneyimini yaşamaları amacıyla cihazlara sorunsuz bir şekilde entegre olan kişiselleştirilmiş uygulamalar sunmakta kararlı olduğunu sözlerine ekledi.

“Smart 2.0”, 100’den fazla analist ve sektör yetkilisinin katıldığı konferansta ZTE tarafından açıklanan “Enabler@M-ICT” stratejik misyonunun da bir parçasını oluşturuyor. ZTE, Internet of Things’i oluşturan 50 milyar bağlantılı sensör de dahil olmak üzere, 2020 yılına kadar 100 milyardan fazla bağlantılı cihaz olacağını tahmin ediyor. Otomobiller, oyun konsolları gibi elektronikler ve ev cihazlarında da bağlantılı olma oranı artacak.

ZTE Mobile Devices CEO’su Adam Zeng, sesle kontrolün insanların makinelerle iletişim kurmasının en sezgisel yolu olduğunu söyledi ve bunun aynı zamanda Internet of Things’in en önemli giriş kapısı olduğunu belirterek ZTE’nin sektördeki en iyi ses kontrolü teknolojilerini geliştirmek için çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüğünü açıkladı.

Bu yıl ZTE tarafından piyasaya sunulan 4G akıllı telefon modelleri “Grand S II” ve “Star 1” şu anda piyasada bulunan en gelişmiş sesle tanıma teknolojilerini içeriyor. ZTE, bu yıl ayrıca Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda lansmanını gerçekleştirdiği “ZTE Grand Watch” ile yeni bir pazara da giriş yaptı. Dünyanın en hızlı ev eğlence konsolu olan “Funbox”ı da piyasaya sunan ZTE, hem tüketicileri hem de aileleri, oyun, video sohbet ve çevrimiçi video deneyimini içererek yüksek performanslı benzersiz ve hepsi bir arada deneyimiyle tanıştırdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.