Güncel

Zuckerberg Facebook'tan ayrıldı!

Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg'in kız kardeşi olan ve aynı zamanda Facebook'un pazarlama müdürü Randi Zuckerberg, 6 yıl çalışma süresinden sonra şirketi bırakıyor.

Zuckerberg Facebook'tan ayrıldı!

Rondi Zuckerberg'in istifa mektubundan bir bölüm;

''Facebook'taki yıllarımı, kalbimi ve ruhumu yenilik yapmaya adayarak, medya endüstrisinin varoluşundan beri benimsediği canlı, katılımcı, sosyal yeni kavramlar yaratarak şirket medyasını ileri taşımaya harcadım. Beraber inanılmaz ilerlemeler kaydettik ancak yapılacak daha çok şey var. Fakat aynı zamanda benim yer alabileceğim başka iş alanları da mevcut. Şimdi, benim için Facebook'tan ayrılıp, medya sektöründeki heyecan verici eğilimler odaklı bir şirket kurmak için mükemmel bir zaman.''
1312469915_randi.zuckerberg.jpg
Şirket, Randi'nin ayrılışını teyid etti : ''Randi'nin kendi şirketini kurmak için Facebook'tan ayrılmaya karar verdiğini onaylıyoruz. Hepimiz verdiği önemli hizmetler için ona minnettarız.'' açıklamasında bulundu. 

Erkek kardeşi Mark Zuckerberg'den ise herhangi bir yorum gelmedi. Randi Zuckerberg'in kurmakta olduğu şirketin adı, kendi ismini değiştirerek adlandırdığı düşünülen RtoZ Medya.

Zuckerberg Facebook için oluşturduğu aynı zamanda Facebook'un ev sahipliği ettiği '' Facebook Live'' ile, gerçek zamanlı haber kategorisinde Emmy ödüllerine aday gösterilmişti. 

Facebook kurulduğundan beri bünyesinde olan, güçlü profili ve karizmatik kişiliğiyle sosyal ağ şirketinde önemli bir yere sahip Randi Zuckerberg'in şirketten ayrılması Facebook'u nasıl etkileyeceği ilerleyen günlerde görülecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.