Güncel

Zuckerberg yine şaşırtmadı! 3. çocuğuna bakın ne isim koydu?

Maxima, August ve Aurelia... Mark Zuckerberg çocuklarına Roma İmparatorlarının isimlerini veriyor. CNBC'nin haberine göre bunun nedeni Zuckerberg'in Antik Roma’dan çok etkilenmiş olması.

Zuckerberg yine şaşırtmadı! 3. çocuğuna bakın ne isim koydu?

38 yaşındaki Zuckerberg, cuma günü 3. çocuğunun doğumunu duyurdu ve kendisinin ve eşi Priscilla Chan Zuckerberg’in bebeğe Aurelia adını verdiklerini açıkladı: Aurelia Chan Zuckerberg

Zuckerberg, yeni doğan bebeğinin ilk fotoğrafını bir Instagram gönderisinde paylaştı.

Aurelia adı Roma imparatoru Marcus Aurelius’a bir gönderme.

Zuckerberg'in ilk kızının adı Maxima (7), Latince Maximus’un bir versiyonu.

İkinci kızına, tarihin “en büyüleyici” figürlerinden biri olarak adlandırdığı Roma imparatoru Augustus Caesar’a atıfta bulunarak August (5) adını verdi.

Zuckerberg'in Roma ilgisi ilk kez baba olmadan çok önce başladı. New Yorker ile 2018 yılında yaptığı bir röportajda Zuckerberg, lisede Latince okurken Antik Roma’ya ilgi duymaya başladığını söyledi.

Zuckerberg ve Chan 2012 yılında evlendiklerinde de çift balayını Roma'da geçirdi.

Yorumlar
nur
çocuklarının imparator veya kız çocuklarıvarmış imparatoriçe gibiolmaları için koymuş benim tanıdığım bir kadın adı ERTUĞRUL olan generale özenmişl oğluna ertuğrul demiş oğlu ilk okulu zor bitirmiş asker olmuş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.