Güncel

Zuckerberg’ten 500 milyon dolarlık yardım

Zuckerberg, Silikon Vadisi Toplum Vakfı'na bağışta bulunacağını söyledi.

Zuckerberg’ten 500 milyon dolarlık yardım

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, genç girişimcilerin örnek aldığı isimlerin başında geliyor. Genç CEO, sosyal sorumluluk projeleriyle de örnek alınabilecek davranışlarda bulunuyor.

Kendi Facebook sayfasından yaptığı açıklama ile Zuckerberg, Silikon Vadisi Toplum Vakfı'na bağışta bulunacağını söyledi. Yardım 500 milyon dolara denk gelen 18 milyon adet Facebook hissesiyle yapılacak. Zuckerberg'ün söylediğine göre bu bağış, vakfın sağlık ve eğitim harcamalarına gidecek.

1355926930_zuckerberg-500-.png

Zuckerberg bunu ilk kez yapmıyor, genç CEO 2010 yılında bağışta bulunacağını belirten bir sözleşme imzalamıştı. Bu sözünden sonra ilk yatırımını 100 milyon dolar olarak Newark şehrindeki devlet okullarına yapmıştı.

Dünya sıralamasında milyarder olarak yerini alan Mark Zuckerberg, sosyal sorumluluk projelerine bağışlar yaparak katkıda bulunmaya devam ediyor. 500 milyon dolara yaptığı son bağış, genç CEO'nun bu konuya olan hassasiyetini gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.