Güvenlik

2012'nin en iyi antivirüs programı

Bulut teknolojisi üzerinde çalışan Webroot, kendi sunucuları üzerinden taramaları gerçekleştiriyor.


2012'nin en iyi antivirüsü en hızlı ve en hafif antivirüs olarak belirlenen Webroot, SecureAnyWhere Antivirüs firması tarafından geliştirildi.

1333019795_box-detail-sae.png

Webroot, 600 KB'lık kurulum dosyasının birkaç dakikada kurulması ve yeniden başlatma gerektirmemesi oldukça şaşırtıyor. Bu özelliğiyle diğer Antivirüslerden ayrılan Webroot bilgisayarınızı birkaç dakika içinde tarıyor.

Neredeyse tamamı bulut teknolojisi üzerinde çalışan Webroot, bilgisayarınızdaki dosyaların imzasını alıp internet üzerindeki kendi sunucuları üzerinden taramaları gerçekleştiriyor. Böylece daha hızlı olabiliyor.

1333019966_webrootinternetsecuritycomplete-388686-1280396462.jpg

Bulut teknolojisi özelliği sayesinde 6 MB yer kaplayan ve sadece 260 KB bellek tüketen yazılım hiçbir zaman güncelleme gerektirmiyor.

Virüsleri tespit etmede gayet iyi neticeler veren antivirüsün tek sorunu arada sırada zararsız programları engellemesi.

1333019925_wrkarlatrma.jpg

Webroot Colorado ABD merkezli bir güvenlik firmasıdır ve bünyesinde PrevX gibi (benzersiz yetenekleri ile en son kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı koruma sağlayan; tüketiciler, KOBİ'ler ve işletmeler, bankalar ve kamu kuruluşları için bulut tabanlı ürünler sunmakta olan) bir markayı da barındırmaktadır.

Webroot SecureAnywhere Essentials (WSE) piyasada bulunan en light (hafif) ve sisteme ek yük bindirmeyen üstelik komple güvenlik sağlayan yeni nesil yazılımlarından biridir.

Özellikleri:

Antivirüs, Antispyware, Güvenlik Duvarı, Gizlilik koruması, Antiphishing, Sistem temizleme, Online dosya yedekleme, Dosya senkronizasyonu ve paylaşımı, Online güvenlik yönetimi

- En hızlı ve en hafif antivirüs ve güvenlik duvarı koruması.
- PC'nizi yaklaşık iki dakika içinde tarar (İlk taramadan sonra, tam sistem taraması genellikle iki dakika veya daha kısa sürecektir.)
- Ek bir koruma katmanı sağlar, diğer güvenlik programları ile çatışmaya neden olmaz.
- Kötü amaçlı yazılımlar ve bilgisayar korsanlarına karşı sizi yormadan ve kafanızı karıştırmadan korur.
- Yeni, bulut tabanlı çevrimiçi koruma her zaman geçerli olduğundan, WSE kendini sürekli güncel tutar. İnternet bağlantınızı sürekli güncellemelerle meşgul etmez.
-Davranışsal ve ayrıca Sezgisel algılama.

Yorumlar
Misafir
Hiç birini kullanmayın virüs programlarını kendisi komple rat başka bir şey deyil.
Cevapla
Misafir
Ben de bu haberden sonra Webroot ürününü kurdum, bilgisayarı kesinlikle yavaşlatmıyor ve koruması da gayet iyi. en iyi özelliklerinden biri bu diyebilirim. Daha önce Kaspersky kullanıyordum, kasmasından bıkmıştım artık. bu ürünü ben de çok beğendim, tavsiye ederim.
Cevapla
Misafir
Arkadaşalar ben hem ''eset smart sectury'' hem de ''norton internet sectury'' kullanıyorum..Her ikiside tam bir piskopat gibi çalışıyor. Norton internet güvenliği üzerine daha etkili,eset ise işletim sistemi üzerine daha etkili.bu ikisi tam bir '''BİTİRİM İKİLİ'''...diğer programlar gibi ikisi aynı anda çalıştığı zaman ps'yi yavaşlatmıyor.Sanki birbirlerini hiç tanımıyorcasına çalışıyor...Pc cillop gibi hiç bir virüs daha kırmızı çizgiyi geçemedi...:):D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.