Güvenlik

3.7 milyon seçmenin kişisel bilgileri çalındı!

3,7 milyon Hong Kong seçmeninin kişisel verileri hackerlar tarafından çalındı. Konuyla ilgil detaylar haberimizde.

3.7 milyon seçmenin kişisel bilgileri çalındı!

Hong Kong, tarihindeki en önemli veri ihlallerinden biriyle karşı karşıya olabilir. Hong Kong'un Kayıt ve Seçim Dairesi tarafından 3,7 milyon seçmenin kişisel bilgilerini tutan iki bilgisayar çalındığı bildirildi. Bilgisayarlar South China Morning Post'a göre Lantau'daki AsiaWorld-Expo'daki kilitli bir odadan alındı.

Veri güvenliği ihlalleri artık nadir görülüyor. Ancak Singapur ve ABD gibi ülkelerde hackerlar tarafından siber saldırılar yoluyla çalınıyor.

Çalınan veriler, kimlik kartı numaraları, adresler ve seçmenlere ait irtibat numaraları gibi bilgileri içerebilir. Ofis, bu verilerin şifrelendiğini ancak bunun tek başına sızdırılmayacağını garanti etmediğini söyledi.

Hong Kong'un Kişisel Veri Gizliliği Komiseri'nden bir açıklamaya göre Polis, konuyla ilgili büyük miktarda kişisel veriyle ilgili konuyla ilgili "rutin bir soruşturma" başlattı. Ancak henüz tutuklama yapılmadı.

1490698799_hong-kong.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.