Akıllı televizyonlar, akıllı buzdolapları, akıllı klimalar hatta akıllı perdeler derken kapılarımızdaki kilitler de dijitalleşme trendinden nasibini aldı. Ancak eviniz için sayısız marka ve çeşidin arasından eleme yaparak doğru akıllı kilit sistemini seçmeye çalışmak detaylı bir araştırma yapmayı gerektiriyor. Akıllı kilit üreticilerinden biri olan Mul-T-Lock'ın hazırladığı bir çalışmada seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenleri aktarıyor. İşte Yüksek güvenli kilitleme sistemlerinde hayatınızı kolaylaştıracak akıllı kapı açma çözümü seçerken dikkat etmeniz gereken 5 kriteri sizler için sıraladık.

Akıllı kilit sistemi ile binalara giriş ve çıkışların daha güvenli hale getirilerek yabancı kişilerin, dilencilerin, hırsızların binaya girmesi engellenmektedir.

Almayı düşündüğünüz kilidin sizi ve evinizi gerçekten güvende tutacağına emin olun. Sadece kilidin temel özelliklerine değil, kimlik belirlemeleri ve raporlamaları nasıl yaptığını özenle incelemelisiniz.

2. Kurulumunun kolay olmasına dikkat edin. Çoğu kişi akıllı kilit seçerken kapısıyla direkt uyum sağlayıp sağlamayacağını düşünmez.

Halbuki bu kritik bir faktördür. Seçeceğiniz kilit kolay bir şekilde kurulmalı ve kapınızda bir değişiklik yapmayı gerektirmemelidir. Kapınızı tamamen değiştirmenizi gerektirecek ya da kapınızın estetiğini bozacak bir kilit, bu çabanıza ya da yeni bir kapıya harcayacağınız paraya değmeyebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.