Güvenlik

Amerika Deniz Kuvvetleri personellerinin kimlik bilgileri çalındı!

Deniz Kuvvetleri'nin donanmasının kişisel bilgileri 3. kişiler tarafından ele geçirildi. Bu güvenlik ihlalinde yüzbinlerce donanma çalışanının bilgileri sızdırıldı!

Amerika Deniz Kuvvetleri personellerinin kimlik bilgileri çalındı!

Amerika Deniz Kuvvetleri büyük bir skandal ile karşı karşıya. Deniz Kuvvetleri'nde bir donanma çalışanının, donanma bilgilerinin olduğu dizüstü bilgisayarı ele geçirdiği resmi olarak açıklandı. Deniz Kuvvetleri Hewlett Packard Enterprise Services üzerinde yer alan bilgiler, donanma çalışanlarını büyük bir risk ile karşı karşıya bırakıyor.

Deniz Kuvvetleri Soruşturma Servisi (NCIS) soruşturma sonucunda 134,386 donanma çalışanının isimlerinin, sosyal güvenlik numaralarının ve kişisel bilgilerinin sızdırıldığını ortaya koydu.

Deniz Personeli Yardımcısı Robert Burke bu olayın ardından "Deniz Kuvvetleri bu konuyu son derece ciddiye alıyor. Denizciler için bu bir güven meselesidir. Soruşturmanın ilk aşamalarındayız ve bu ihlalden etkilenenleri tanımlamak ve ilgilenmek için çalışıyoruz." dedi.

Deniz Kuvvetleri, bu olaydan etkilenen donanma çalışanlarını önümüzdeki haftalarda; telefon, mektup ve e-posta da dahil olmak üzere birden fazla vasıtayla haberdar edecek.

Ele geçirilen bilgilerin ne yönde kullanılacağını tahmin etmek çok güç. Ancak ele geçirilen bilgilerin herhangi bir terör örgütü ile paylaşılması, donanma çalışanlarının hayatını riske atabilir. 

1479973280_0026comepreparedcroppedcrp-16-9.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.