Güvenlik

Anonymous Başbakanlığı hackledi!

Anonymous tekrar saldırıya geçti, bu defa hedef Başbakanlık!


Ehackingnews'ün haberine göre; siteyi hackleyen ve Twitter'daki @AnonsTurkey kullanıcı adıyla bilinen Anonymous grubunun Başbakanlık serverlarından veri çaldığı da belirtildi.

Öte yandan Anonymous'çuların konuyla ilgili bir açıklama yaptığı da ifade ediliyor. Ancak açıklamanın bulunduğu dosya paylaşım sitesine Türkiye'den erişilemiyor.

1370420953_655x320.jpg
Ehackingnews'ün aktardığına göre açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

"Türk Gezi Direnişi, yakın tarikteki en soylu sosyal ayaklanmalardan biridir. Uzun zamandır çok güçlü bir rejim tarafından ezilen Türk halkı, kadınlar, çocuklar, gençler ve yaşlılar artık uyandı. Korku taraf değiştirdi: Türk halkı korkmuyor, baskıcılar korkuyor. Türk halkı özgür insanlar olarak potansiyellerini gerçekleştiriyor ve daha önce görmediğimiz bir ruh iyileşmesi yaşanıyor."

Anonymous, e-posta adreslerini, şifreleri ve telefon numaralarını ele geçirdiğini duyurdu ancak herhangi bir veri paylaşmadı. Suriye Elektronik Ordusu ise 60 e-posta adresi ve şifresini kamuoyuna açıkladı.

Hacker'ların kys.rshm.gov.tr ve gatab.gov.tr gibi siteleri de hack'ledikleri belirtildi.

Yorumlar
che
haci adamin dibisin sikma canini bu koyunlar anlamaz.
Cevapla
hacı
demokratik hakkını kullanıp meydanlara cıkmak ne zamandan beri vatan haini oldu,demokrasiden anlamadıgınız icin birileri meydanlara cıktıgında bön bön bakıyorsunuz,gazeteler yazmıyor kanallar yayınlamıyor sesimizi nasıl duyuralım
Cevapla
ali
@haci senin ne oldugun anlasildi bunlara destek veren vatan hayinidir turk turke yeter bize yabanci ajanlar lazim degil 10 agac ugruna vatana en buyuk kotulugu yapanlara yaziklar olsun yargiya git eylem yapip yabancinin ekmegine yag surme deatek verende haindir
Cevapla
©®
komik ifadeler yönetimi biz seçtik yine yine seçtik oylarimizla anonymous komiksin komik
Cevapla
Misafir
anoncular herkes degil ama
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.