Güvenlik

Anonymous bu sefer Home Office’ye bulaştı!

Anonymous’un asla sözde kalmayan tehtitleri ve yaptıkları geldikleri noktayı ispatlıyor.

Anonymous bu sefer Home Office’ye bulaştı!

Anonymous , tüm dünyayi sarsan savuran hacker grubu , Bir çok farklı hack olayıyla karşımıza çıkmışlardı

Anonymous bu seferde basın yayınlarına “ Daha çok online olarak saldırılarımız devam edecek “ uyarısında bulundu.

4 nisan’da yaptıkları saldırılarında açık bir şekilde belirten Anonymous “ Bundan sonra her Cumartesi günü İngiltere’nin hükümet sitelerine yapacağımız DDOS Attack saldırılarına hazır olun “ diyen Anonymous hacker grubu.

Geçtiğimiz günlerde Home Office isimli siteye erişimi tamamen engellemişti.

1334158027_maa.jpg

Hack’lenen site hakkında konuşan resmi makamlara göreyse site üzerinde ciddi anlamda dosya veri kaybı yaşanmadı ve artık her şey eskisi gibi normale döndü diye belirtildi.

DDOS Attack yani web sitelerine yoğunluk ve saldırıyla sunucuyu devre dışı bırakmaya yarayan hack saldırısı , web sunucu üzerine çok aşırı fazla istek gönderiyor ve bir noktan sonra sunucu bu isteklere cevap veremeyecek duruma geldiği zaman devre dışı kalıyor.

Home Office sayfası 21:00 sularında DDOS Attack saldırısı sonucu erişilmez konuma gelmiş ve 05:00’e kadar da böyle kalmıştı.

Yapılan bu DDOS Attack saldırısı profesto suçlarının geri iadesi için mi yoksa gözetim için mi yapıldığına karşı bir açıklama henüz yapılmadı.

Twitter’da yazan bir mesaja göre bu protesto “ Acımasız gözetim önerilerine “ karşı yapıldı.

1334158060_120408-hacker.hlarge.jpg

Diğer taraftan farklı kaynak saldırılarının asıl sebebinin ise Birleşik Krallık’tan , Amerika’ya yapılan iade hakkında olduğuna değinildi. Anonymous tarafından yazıldığı iddia edilen tweet ise şu şekilde basında yayınlandı; “ İngiliz vatandaşlarını , elinizde herhangi bir delil kanıt olmadan yabancı ülkelere vermemelisiniz. Eğer İngiltere’de bir suç işlendiyse , bunun yargısı da İngiltere’de olmalıdır. “ Diye belirtildi.

Son olarak görülen twetter’lerde ise ondan fazla Downin Street web sitesinin ayni protesto için hedef alındığına da değinildi.

The Home Office tarafından yapılan resmi açıklama ; “ The Home Office sayfası geçen gece bir protestonun hedefi olmuştur. Herkese açık bir site oluşundan dolayı önemli bir veri kaybı yaşanmadığı gibi olayların hack’lenmeyle alakası yoktur , sadece DDOS Attacker saldırısıdır diye belirtildi.

Anonymous 2010 yılında kurulan bir toplu hacker grubu ve Home Office saldırısından öncede çoğu kez adlarını saldırılarla duyurmayı başardılar. Bu haftanın başlarında hacker grubu tarafından yapılan bir açıklamaya göre neredeyse 500 farklı Çin sitesi devre dışı bırakıldı. Ekibin kendi internet sitesi üzerinden yayınladığı duyurulara göre , " Çin hükümetin vatandaşları üzerine uyguladığı sıkı kontrol yasasını protesto etmek amaçlı yapıldığı ve  devam ettiği sürece bu saldırılar devam edecek diye belirttiler" .

Yorumlar
Misafir
DDos u da attack olarak görüyorlar ya
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.