Güvenlik

Anonymous'tan ÖSYM'ye saldırı!

Anonymous sessizliğini ÖSYM ve Melih Gökçek ile bozdu.


Anonymous, yaptıkları hack saldırılarıyla dünya çapında üne sahip bir hacker grubu. Sanal korsan grubu ÖSYM'nin resmi sitesine saldırı düzenledi.

Bir sredir Hack saldırılarıyla devlet kurumlarının ve dünya devlerinin korkulu rüyası haline gelen Anonymous hacker grubu bir süredir vukuatları yoktu ve sessizliğini ÖSYM ile bozdu.

1342587664_678306064b387b91b506d9b51c9f62e8.jpg

Anonymous Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) Şubat ayında sansür uygulamaları nedeniyle de bir saldırı düzenlemişti. Ayrıca Dışişleri ve İçişleri Bakanlığına saldıran ve son zamanlarda oldukça ses getiren Redhack'i de destekliyor.

Anonymous yine boş durmadı ve büyük güçlerinden olan Ddos yöntemi ile osym.gov.tr'yi hackledi. Hacker grubu Anonymous, Twitter üzerinden #OpSupportRedHack etiketi ile RedHack'i desteklediğini bir kez daha ortaya koydu. RedHack üyelerini yakalatacağını öne süren Gökçek'in resmi internet sayfası da saldırıyla çökertildi. Ayrıca Redhack terör örgütü ilan edilmişti.

1342587644_vforvendetta.jpg

ÖSYM bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Hackleme olayından sonra LYS sonuçlarının bir gecikmeye uğrayıp uğramayacağı bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.