Güvenlik

Apple Mac Pro'nuzu bisiklet kilidi ile koruyun!

Apple'ın uzaydan geldiği söylenen bilgisayarı MacPro'yu güvenlik zinciri ile koruyun!


Apple'ın geçtiğimiz yıl duyurduğu Mac Pro 2014 tek kelimeyle tasarım ve mühendislik harikasıydı. Kimi Apple fanatikleri ise uzaylıların bu bilgisayarın yapımında Apple'a yardım ettiğini söyleyecek kadar ileri gittiler. Gitmekte haklıydılar çünkü Mac Pro bu güne kadar görülmemiş bir tasarımı içinde barındırıyordu. 

Silindirik yapısı ve V şeklindeki özelleştirilmiş anakartı ile Mac Pro bilinen hiçbirşeye benzemiyordu. Aşağıdaki videoda Mac Pro'nun fabrkasyon sürecini görebilirsiniz. Haberimize devam etmeden bu videoyu mutlaka izleyin.

Mac Pro kişiselleştirilebilen bir bilgisayardır. Yani fabrikasyon sürecinde işlemcisini, Ram miktarını, ekran kartını ve SSD depolama alanını önceden belirleyebiliyorsunuz. Bu belirlemelere göre bir Mac Pro çok rahat 25 bin TL fiyatları görebilmektedir. 

Peki 25 santimlik bu bilgisayarı nasıl koruyacağız ve çalınmasını engelleyeceğiz. Bu güne kadar profesyonel Mac bilgisayarlar için 3.parti geliştiriciler tarafından dizayn edilen bazı koruma kilitleri vardı ama ilk kez Apple bir kolurma kilidini kendi bünyesinde satmaya başladı. 

Bu kilit ile bilgisyarınızı sabit bir yere çelik kordon yardımıyla bağlayabiliyorsunuz ve böylece çalınmaların önüne geçmiş oluyorsunuz. Bisiklet kilidine benzer bir yapıda kullanıcılara sunulan bu aparatın 49 dolarlık fiyatı ise oldukça makul gibi görünüyor. Sizde bir Mac Pro sahibiyseniz bu kilitten mutlaka edinmelisiniz.

1404330313_image-mac-pro-safety-lock.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.