Güvenlik

Aracınızı uzaktan korumanın yolları

Araç güvenliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar


Otomobillerin giderek değerlendiği günümüzde hırsızların da görevleri artıyor. Neyseki artık güvenlik hizmetleri de en az hırsızlar kadar gelişti. Tatile gittiğinizde aracınızı komşunuza emanet edersiniz, ancak daha sağlam bir şekilde koruyarak, içinizi rahat ettirmenin yolları var.

Bunlardan ilki araba alarmı kurdurmak

Bir çok yeni modelde aracınızın alarmı online olarak takip edilebiliyor. Boston-tabanlı kişisel güvenlik uzmanı aracınızın alarmı harekete geçtiğinde sizin uzaktan da olsa öğrenebilmenize yardımcı oluyor.

1395233305_abandoned-car-shst.jpg 

Tekerleklerinize kilit taktırın. Aracı korumanın en güzel yollarından biri de bu. Tekerlek kilitleri kırılmaz korumalar değil ancak hiç bir hırsız araba çalarken bir kaç dakikadan fazlasını riske atmak istemez.

Aracınızın aküsünü çıkarın

Hırsızları hüsrana uğratacak yollardan biri de aküsüz bir aracı kaçırmak olacaktır.

Kill switch olarak adlandırılan sistem de yine nesil araçlarda uzaktan kumandayla motorunuzu kapatabilmenizi sağlar. Böylece aracınız habersiz çalıştırıldığında motoru kapatabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.