Güvenlik

Bebek monitörleri hacker saldırılarına karşı savunmasız!

Uzmanlar bir çok bebek monitörlerinin hack riski bulunduğunu bildirdi.

Bebek monitörleri hacker saldırılarına karşı savunmasız!

Son yıllarda yaygınlığı küresel anlamda giderek artmaya başlayan kablosuz ağlara bağlanma yeteneği olan çocukları uzaktan izleme sisteminin (bebek monitörleri) hacker saldırılarına karşı açıklarla dolu olduğu bildirildi.

Siber güvenlik alanında uzmanlaşmış güvenlik şirketi Rapid7 uzmanları, hacker saldırılarının bebek monitörlerinde bulunan güvenlik açığının ana nedenini söz konusu sektörde kabul gören güvenlik standartlarının olmamasına bağlıyor. Bir başka deyişle, her üretici geliştirme ve test aşamasında güvenlik sistemleri için herhangi bir çaba sarfetmeden kendi takdirine bağlı olarak kendi cihazlarını korumaya çalışıyor. Periyodik saldırılar izleme sistemlerinin şifrelerini ve kablosuz ağlarını değiştirebilir olacağından uzmanlar sözde bebek monitörlerini devre dışı bırakmanızı öneriyor.

1441309359_img20150903220405.jpg

Benzer bir sorun yakın zamanda Samsung'un akıllı buzdolabı modellerinin birinde Gmail kimlik doğrulama tarafında yaşanmıştı. Ayrıca uzmanlar ağ güvenliğinin hackerların yetkisiz erişimini daha zor hale getirebilecek tedbirler için kullanıcıları uyarıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.