Güvenlik

BKM'den kart bilgilerinin çalınması ile ilgili açıklama

Bankalararası Kart Merkezi, 460 bini aşkın Türk kullanıcının kredi kartı bilgilerinin çalınmasıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

BKM'den kart bilgilerinin çalınması ile ilgili açıklama

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddiaya göre 460 bini aşkın Türk kullanıcının kredi kartı bilgilerinin çalındığı ve bunların bir internet sitesinde satıldığı ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili ilk resmi açıklama kredi kartlarının Türkiye'deki sorumlu kurumlarından biri olan Bankalararası Kart Merkezi BKM'den geldi.

BKM'den kart bilgilerinin çalınması ile ilgili açıklama

Açıklamada iddialar konusunda yorum yapmayan BKM. kullanıcı bilgisi dışındaki işlemlerin kart çıkaran kuruluşlar tarafından takip edildiği belirtiliyor. İşte BKM'nın resmi açıklaması:

Bankalararası Kart Merkezi'nden Kamuoyu Bilgilendirmesi

Basına yansıyan, Türkiye'de bazı kredi kartı bilgilerinin çalındığına ilişkin haberler, düzenleyici otoriteler, kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili tüm paydaşlarca titizlikle takip edilmektedir.

Banka kartı ve kredi kartları kanun ve yönetmeliklerine göre ülkemizde tüm ödeme kartları, kullanıcıları dolandırıcılık risklerine karşı güncel uluslararası standartlarla korunmaktadır.

Türkiye'de faaliyet gösteren tüm kart çıkaran kuruluşlar, güvenlik hizmetleri ve sahtekarlıkla mücadele eden çözümleriyle kart bilgilerini sıkı bir biçimde korumaya her daim özen göstermektedir. Bu kapsamda, zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bankalararası Kart Merkezi

Yorumlar
Ahmet
Bu bkm sahtekarlıktan kapatılmadı mı yahu çaldırdık ayağına satmış olmasınlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.