Güvenlik

BTK yalanladı

BTK Anonymous tarafından hacklendiğini yalanladı.


Anonymous, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) siber saldırı düzenlediğini iddia etmişti. Dün internet sitelerinde yer alan bu iddiaya Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK) bugün cevap geldi.

1329240265_120214-btk.hlarge.jpg

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), kurumun internet sitesinin dünden beri haber sitelerinde 'hack'lendiği ve kurumsal bilgilere ulaşıldığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Açıklamasında:

''Sadece, BTK tarafından tüketici şikayetlerinin hızlı ve etkili bir şekilde çözümü amacıyla 30 Ocak 2012 tarihinde hizmete açılan 'Online Şikayet Bildirim Sistemi'ne ait 'tuketici.btk.gov.tr' sayfasına 12 Şubat 2012 Pazar günü bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Sözü edilen sitenin saldırı tespit edilir edilmez kapatılmıştır. Tüketicilerin şikayetlerini iletebilmeleri amacıyla en kısa sürede aynı adres üzerinden yeni bir sitenin hizmete açılacaktır" dedi.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.