Güvenlik

Bu popüler Android uygulamasını yükleyenler dikkat!

BatteryBot Pro'nun sahte versiyonu Google Play'den kaldırıldı.


Google’ın Android mağazası üçüncü parti uygulamalara da açık ve bu durum Android telefon kullanıcılarını tehlikeye atabiliyor. Çünkü popüler uygulamaların sahte versiyonları yapılarak kullanıcılara orijinaliymiş gibi yutturulabiliyor. Bildiğiniz gibi uygulamalar rehberinizden fotoğraflarınıza kadar birçok bilginize erişebiliyor. Bu durumda da bu tür sahte uygulamalar kullanıcıların güvenliğini tehlikeye atabiliyor.

1436529819_darshancomputing-batteryindicatorpro-0.jpg

Google, akıllı telefonlardaki batarya kullanımı ile ilgili detaylı bilgi vererek kullanıcıları sıcaklık, voltaj, gerilim ve pil durumuyla ilgili bilgilendiren popüler Android uygulaması BatteryBot Pro'nun sahte bir versiyonunu uygulama mağazasından kaldırdı. BatteryBot Pro, bugüne kadar yaklaşık 500 bin kişi tarafından indirildi ve sahte versiyonu da muhtemelen birçok kişi tarafından yüklendi. Bu yüzden bu uygulamayı kullanan kişilerin orijinal olup olmadığını kontrol etmesi güvenliği açısından önem arz ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.