Akıllı telefonlarınız ile veri depolarken, Instagram'da, Facebook'ta gezerken ya da Google Play'den indirdiğiniz uygulamalara izin verirken kendinizi güvende hissediyor musunuz?


Yaygın kanı, uygulama izinlerinin, bizi takip eden veri madencilerinin telefonlarımızı adeta açık hedef haline getirdiği yönünde. Eğer telefonlarınızı daha güvenli hale getirmek ve korumak istiyorsanız aşağıdaki güvenlik uygulamaları tam size göre sevgili Teknolojioku takipçileri!

GlassWire Veri Kullanım Monitörü


GlassWire sayesinde hangi uygulamanızın ne kadar internet tükettiğini takip edebiliyorsunuz. Grafikler ile karşınıza gelen verilere göre, sizden izinsiz arka planda veri kullanan uygulamaları keşfedip önlem alabiliyorsunuz.


Uygulama Linki

Bitdefender Antivirus


Büyük bir güvenlik firması olan Bitdefender'in mobil antivirüs uygulaması, aradığınız güvenliği sizlere sağlayacak. Kurulumun ardından diğer antivirüs uygulaması gibi arka planlada çalışmadığı için pil tüketimini de etkilemeyen uygulamanın tarama sıklığını manüel olarak ayarlamak da elinizde. Hatta eğer kullanıyorsanız akıllı saatleriniz için bile güvenlik sağlamakta.


Uygulama Linki

Bouncer


Android kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri uygulamaların hem indirirken hem kullanırken 'Aramaları yönetme, Konumu kullanma, Verilere erişme' gibi ekstra izinler istemesi. Bouncer işte bu noktada devreye giriyor, uygulamalara verdiğiniz izinleri görebiliyor, bu izinlere zaman sınırları koyabiliyorsunuz. Örneğin Facebook konumunuza erişim izni istedi. Bu izni Facebook'a erişeceğiniz süre ile sınırlı tutabilir, uygulamadan çıktığınız anda kapatabilirsiniz.


Uygulama Linki

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.