Güvenlik

Çinli hackerlar neyin peşinde?

Çinli hackerlar New York Times gazetesine neden sızdılar?

Çinli hackerlar neyin peşinde?

Ayrıca yapılan açıklamada, internet korsanlarının gazetenin bilgisayar ağlarındaki, Çinli bir liderin ailesinin elde ettiği büyük servete ilişkin dosyaların izini sürdüğü belirtildi.

Çinli internet korsanları, kullandıkları kötü niyetli yazılımları, ABD üniversitelerine ait bilgisayarlara yükledi ve bu bilgisayarlar aracılığıyla saldırılarını düzenledi. Gazetenin güvenlik uzmanlarının, internet korsanlarının izini Çin'e ve hatta bazı durumlarda Çin ordusuna ait bilgisayarlara kadar sürdüğü açıklandı.

1359702873_130131nyttt.hlarge.jpg

Eylül ayının ortalarında saldırılara başlayan Çinli internet korsanlarının bu saldırısı, gazetenin Çin Başbakanı Ven Ciabao'nun ailesinin 2 milyar doları aşkın serveti hakkında yaptığı araştırma sırasında meydana geldi. Güvenlik uzmanları Çin'in, gizli sırları çalmak ve Çin yönetimini eleştirenlerin gözünü korkutmak amacıyla geniş çaplı siber casusluk operasyonları yürüttüğünü söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.