Güvenlik

Dünyanın kabusu Ebola virüsü internete sıçradı!

Geçtiğimiz aylardan itibaren tüm Dünyanın korkusu rüyası olan Ebola virüsü internete de bulaştı.

Dünyanın kabusu Ebola virüsü internete sıçradı!

Geçtiğimiz aylardan itibaren tüm Dünyanın korkusu rüyası olan Ebola virüsü internete de bulaştı. Virüs sadece insandan insana değil, bilgisayardan bilgisayara da geçiyor.

Hacker'ların gün geçmiyor ki kullanıcıların bilgisayarlarını ele geçirmek için yeni yöntemler geliştirmesin. Kötü niyetli hackerlar bu kez dünyada Gündem yaratan bulaşıcı ve ölümcül Ebola virüsünü yem olarak kullanıyor. Saldırganlar bilgisayarlara Dünya Sağlık Örgütü'nün ismini kullanarak bir e-posta gönderiyor.

1414353249_img20141026214439.jpg

E-posta dışarıdan göründüğünde resmi bir yazışma diliyle yazıldığından kullanıcılar ilk anda tehlikenin farkına varamıyor. Ekteki dosyada Dünya Sağlık Örgütü'nün Ebola'ya karşı insanların neler yapabileceği, nasıl güvende kalacağı 'güya' yazıyor. E-postaya fotoğraf formatında gelen ve sıkıştırılmış Winrar dosyası şeklinde görünen dosyanın içinde aslında iddia edilen güvenlik önlemleri elbette yok!

Son derece önemli olan bu konuya temkinli yaklaşan kurbanlar, dosyayı açtığı anda aslında Ebola adı altında yeni geliştirilen bir virüsü bilgisayarlarına kabul etmiş oluyor. Hacker'ların bu yöntemi kullanarak binlerce bilgisayarı kontrol altına aldığı başladığı düşünülüyor. Uzmanlar Ebola ismini kullanan virüslü mail'lere karşı dikkatli olunması konusunda kullanıcıları uyarıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.