Güvenlik

Email üzerinden bulaşan yeni virüs!

Email üzerinden bulaşan yeni virüs tespit edildi. Peki, bu virüs bilgisayara nasıl bulaşıyor? Korunmak için ne yapmalı?

Email üzerinden bulaşan yeni virüs!

Hackerlar her geçen gün kullanıcıları hedef alan yeni kötücül yazılımları ile karşımıza çıkıyor. Son dönemde hortalayan fidye virüsünden sonra şimdi de zararsız gibi görünen bir dosya ile bulaşan virüs ortaya çıktı. Peki, bu yeni virüs nasıl bulaşıyor?

Email üzerinden gönderilen virüslü dosyanın içeriğinde; Satın alma ayrıntılarınız veya Siparişiniz burada metni yer alıyor. Emailde ayrıca indirmeniz için bir de Dropbox linki yer alıyor. dl.dropboxusercontent.com/s/xxx şeklinde yer alan bağlantıya tıkladığınızda bilgisayarınıza zararsız gibi görünen Word dokuman dosyası indiriliyor.

1490173137_hacker.jpg

Eğer Word dosyasını açarsanız bu kötücül yazılım direkt olarak bilgisayarınıza bulaşıyor. Bu tarz mailler genellikle com.tr uzantılı email hesaplarından geliyor. Bu virüsten korunmak için; bilmediğiniz kişilerden gelen Dropbox linki ile gönderilen dosyaları bilgisayarınıza indirmemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.