Güvenlik

En vazgeçilmez işletim sistemi!

Kullanıcılar bu işletim sisteminden vazgeçemiyor.

En vazgeçilmez işletim sistemi!

Microsoft'un Windowx XP işletim sisteminin çıkışının üzerinden yıllar geçti ancak hala bir çok kullanıcı ısrarla bu işletim sistemini kullanıyor. Microsoft'un Windows XP için desteğinin tam anlamıyla çekecek olması kullanıcıları hiçbir şekilde etkilemiyor.

Microsoft'un Windows 8 işletim sistemini duyurması ile Windows büyük oranda değişti.  Microsoft'un Windows 8 ile tamamen değişikliğe gitmesi Windows XP işletim sistemini tamamen vazgeçilmez kıldı. Windows 8′in çıkışıyla birlikte kullanımı kullanıcılar tarafından zor olarak görüldüğü için eleştirilere maruz kalmıştı.

1357498095_xpel-aziz.net.jpg

Yeni gelen bilgilere göre Microsoft her ne kadar da Windows XP'ye olan desteğini keserek XP'yi tamamen bitirip yeni işletim sistemine geçmeye zorlasa da, kullanıcılar Windows XP ile direneceklerini belirtiyorlar.

Gelişmelere bakıldığı zaman Microsoft'un Windows 8′i satın alınması için yürüttüğü düşük fiyat kampanyasının işe yaramadığı görülüyor. Ayrıca Microsoft Alliance & Strategic Sales, Citrix'in yöneticisi olan Atul Ahuja'nun bir çok kullanıcının Windows 7 kurulu bilgisayarlarının Windows XP'ye döndüğünü belirtmesi XP'ye olan ilgiyi gösteriyor.

Microsoft Windows XP'nin desteğini tam anlamıyla 8 Nisan 2014 tarihinde kesecek. Ancak kullanıcılarda bu ilgi oldukça XP'den kullanıcıları zor ayırır gibi görünüyor.

Yorumlar
sireno
içiniz rahat olsun çok yakinda steam sayesinde linux la oyun oynayacaksiniz su an ubunuta Da steam kurulup oyun oynaniyor en son baktigimda beta asamasindaydi wine. gereksinimi olmadan kuruluyorrdu bende kurdum ve denedim su an birkaç oyun var devami gelecek diyorlar çok. yakinda bütün linuxlarda steam olacak oyun derdide ortadan. kalkacak
Cevapla
xp eski,vista pirpirli uçak gibi,win7 pirpirlari jete dönüştürülmüş vista,win 8 apayrı bi alem.
Cevapla
Baran
Ben de çok direttim xp de, hatta vista yı kurdum ve sildim ama 7 candır, cok stabil ve düzgün bir program. Linux diyen arkadaş haklısın ama linuxda da herşeyi port etmek gerekiyor, eğer oyun falan oynayan biriyseniz çok can sıkıcı oluyor
Cevapla
Misafir
insanlar linux ile windows arasindaki mimari yapi; kararlilik, saglamlik ve guvenirlilik farkini bilselerdi eger mikrosoft sirketi tarihe karismis olurdu.
Cevapla
yuri
win7 de ayni özellikle ultimate super, uzun yıllar gider
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.