En vazgeçilmez işletim sistemi!

Kullanıcılar bu işletim sisteminden vazgeçemiyor.

En vazgeçilmez işletim sistemi!

Microsoft'un Windowx XP işletim sisteminin çıkışının üzerinden yıllar geçti ancak hala bir çok kullanıcı ısrarla bu işletim sistemini kullanıyor. Microsoft'un Windows XP için desteğinin tam anlamıyla çekecek olması kullanıcıları hiçbir şekilde etkilemiyor.

Microsoft'un Windows 8 işletim sistemini duyurması ile Windows büyük oranda değişti.  Microsoft'un Windows 8 ile tamamen değişikliğe gitmesi Windows XP işletim sistemini tamamen vazgeçilmez kıldı. Windows 8′in çıkışıyla birlikte kullanımı kullanıcılar tarafından zor olarak görüldüğü için eleştirilere maruz kalmıştı.

1357498095_xpel-aziz.net.jpg

Yeni gelen bilgilere göre Microsoft her ne kadar da Windows XP'ye olan desteğini keserek XP'yi tamamen bitirip yeni işletim sistemine geçmeye zorlasa da, kullanıcılar Windows XP ile direneceklerini belirtiyorlar.

Gelişmelere bakıldığı zaman Microsoft'un Windows 8′i satın alınması için yürüttüğü düşük fiyat kampanyasının işe yaramadığı görülüyor. Ayrıca Microsoft Alliance & Strategic Sales, Citrix'in yöneticisi olan Atul Ahuja'nun bir çok kullanıcının Windows 7 kurulu bilgisayarlarının Windows XP'ye döndüğünü belirtmesi XP'ye olan ilgiyi gösteriyor.

Microsoft Windows XP'nin desteğini tam anlamıyla 8 Nisan 2014 tarihinde kesecek. Ancak kullanıcılarda bu ilgi oldukça XP'den kullanıcıları zor ayırır gibi görünüyor.