Güvenlik

ESET, Viber'in kirli çamaşırlarını ortaya döktü

ESET ve Viber Twitter'da birbirine girdi.


Akıllı telefonların gelmesi ile mobil kullanıcılar kısa mesaj için farklı uygulamalar kullanmaya başladı ve SMS popülaritesini kaybetti.  WhatsApp, Viber, Line ve bunlara benzer uygulamalar ile interneti olan her mobil kullanıcı mesajlaşabiliyorlar. Ancak bu tür uygulamaların bilgi ve mesajları depoladığı ve hatta gerektiği zaman güvenlik birimleri ile paylaştığı endişesi mevcut.

Popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Viber, NOD 32 güvenlik yazılımı tarafından potansiyel tehlike olarak işaretlendi. Bu duruma sinirlenen Viber, Twitter’da olay çıkardı. Viber kullanıcılarına hitaben yazdığı tweette NOD 32 antivirüs paketini kullanmamalarını tavsiye etti ve #esetsucks hashtag’i ile tepkilerini belirttiler.

1418976255_02.jpg

Bu duruma karşılık veren ESET, resmi Twitter hesabından Viber’ın kaynak kodlarından bazı satırlar paylaştı ve habersiz yüklemelere ve kullanıcı istatistiklerinin dışarı aktarılmasına izin verdiğini gösterdi.

1418976308_01.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.