Güvenlik

Facebook hesabı çalınanlar dikkat!

Emniyet Müdürlüğü, Facebook hesabı çalınan kişileri uyardı.

Facebook hesabı çalınanlar dikkat!

Facebook hesabı sosyal paylaşım sitesin olmanın dışında tehlikeli bir yer olmaya başladı. Emniyet'ten gelen uyarılarda bu durumu açıkça sergiliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bu konuyla ilgili olarak yaptığı uyarıda, 'Facebook, Twitter' gibi sosyal medya adresi çalınan vatandaşların, vakit geçirmeden cumhuriyet savcılıklarına müracaat etmeleri gerektiğini söyledi.

1367332506_6861956171360936677.jpg

Yetkililer bir vatandaşın, 'Facebook, Twitter, Msn hesabım çalındı ne yapabilirim?' şeklindeki sorusu üzerine, resmi internet sitesinden cevap verdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, "Bu tür durumlarda, gerekli adli işlemlerin başlatılabilmesi için savcılık veya kolluğa bizzat müracaat etmeniz gerekmektedir."  Dedi.

Başka glen bir soruda ise; 'Facebook hesabım çalındı, çalınan bu hesabımdan arkadaş listemde yer alan kişilere telefon numaralarının öğrenilmesi amacıyla mesaj gönderilmiş, bunun sonucunda öğrenilen bu numaralara mobil ödeme sistemleri aracılığıyla ödeme onay mesajları gönderilerek, söz konusu mesaja 'evet' yazarak cevap verilmesi istenilmiş ve arkadaşlarım zarara uğratılmış, ne yapabilirim?'  sorusunu da  cevap veren Siber Suçlarla Mücadele Dariresi, "Bu dolandırıcılık yöntemi Facebook hesabı çalınarak gerçekleştirildiği için savcılığa veya kolluğa bizzat başvurulması gerekmektedir." Dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.