Güvenlik

Facebook ödül vermeye devam ediyor!

Facebook sadece kendisine bildirilen açıklar için ödül vermeye devam ediyor. İşte ödüller!


Facebook 800 milyonu geçen kullanıcı sayısıyla çok büyük bir kitleyi bünyesinde barındıran bir platform , bu büyük platformun farkında olmadığı açıklar nedeniyle zorlu süreçlerden geçiyor. Facebook Temmuz ayında, ağ üzerinde açık bulan geliştiricilerden faydalanmak için bir program başlattı.

Facebook'un programının adı White Hat Bug Bounty Program. Sosyal ağ üzerinde bir açık bulan kişi yama yapılana kadar bunu sadece Facebook ile paylaştığı takdirde 500$'dan başlayan para ödülüne sahip oluyor. Facebook tarafından verilen ödülün alt sınırı 500$ iken şu ana kadar verilen en yüksek ödül miktarı 5000$ oldu.

1325553948_hackercupwinner.png

Ödülü kazanan toplam 81 kişi oldu. 2500 dolarlık bir ödülü kazanan kişi ise ödülü almayıp yardım kuruluşlarına bağışta bulundu. Şu ana kadar sistemi zora sokacak bir açık ortaya çıkmadığı belirtiliyor. Genelde kazanılan ödüller 500$-5000$ arasında değişiyor. Ödül almaya hak kazanan 81 kişi içerisinden iki üniversite öğrencisi bu yıl Facebook'ta stajyer olarak görev alacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.