Güvenlik

Hacker'a rekor hapis cezası!

Amerika'da bir hacker, 440 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Hacker'a rekor hapis cezası!

Suçluların sanal alemde cirit atması ile bu alanda büyük cezalar görmeye başladık. Özellikle hacker’ların para kazanmak için yaptığı yöntemler ve insanların kişisel bilgilerini çalması internet üzerinde en popüler dolandırıcılıklar arasında yer alıyor.

Bu kapsamda rekor ceza Amerika’dan geldi. ABD'de bir hacker, web sitelerine saldırıp otomatik form doldurduğu için mahkeme tarafından inanılmaz bir cezaya çarptırıldı.

Web sitelerini otomatik olarak tarayıp, bulduğu yorum/cevap formalarına yine otomatik olarak reklam mesajları yazdırdığı için 440 yıl  hapis cezası alan 28 yaşındaki Fidel Salinas isimli hacker, Hidalgo County isimli bir web sitesine düzenlediği saldırı ile binlerce kişinin şifresini ele geçirdi. Hacker, ele geçirdiği  bu şifreleri kullanmak suretiyle sitede sayısız spam mesaj yayınladı.

Dolandırıcının saldırdığı site son derece yavaşladı ve sitede yönetici panelleri kullanım dışı kaldı. Ayrıca siteninde siteye karşı güvensizlik oluştuğu için kullanıcılar siteden uzaklaştı. Bu durum site yöneticilerine büyük zarar verdi.

 Mahkeme, hacker'ın 100 bin dolarlık tazminat ödemesine ve ayrıca 44 farklı dijital suç için 10'ar yıldan 440 yıl hapis cezasına karar verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.