Güvenlik

Helyum Bilişim yeni ofisini Bakü' ye açıyor

Trend Micro markasının tüm Türkiye Cumhuriyetlerinde distribütörü olan Helyum Bilişim; Türkiye' den sonra Bakü' ye de ofis açmak için gerekli çalışmaları başlattı


Trend Micro markasının tüm Türkiye Cumhuriyetlerinde distribütörü olan Helyum Bilişim; Türkiye' den sonra Bakü' ye de ofis açmak için gerekli çalışmaları başlattı.

Bölgede fizibilite çalışmalarını yapmaya ve dağıtım kanallarını oluşturmaya başlayan Helyum Bilişim, ilk dağıtıcı olarak da Kür Bilgisayar ile anlaştı.

9 milyon nüfusa sahip olan ve geçim kaynaklarının büyük bir bölümünü petrolden elde eden Azerbaycan' ın seçilmesinin pek çok nedeni var. Özellikle eğitime ağırlık veren Azerbaycan'da, 60'ın üzerinde üniversite bulunuyor ve eğitimde teknoloji kullanımına fazlasıyla önem veriliyor.

Azerbaycan devletinin öncelikli işleri arasında halkın teknoloji olarak bilinçlenmesi ve eğitimde teknolojik ürünlerin tamamıyla kullanılması yer alıyor. Azerbaycan devleti ülke genelinde fiber optik kablolar döşeme çalışmalarını da başlattı.

Ülkede yaklaşık olarak 1.2 milyon kişinin bilgisayar ve internet kullandığı düşünülüyor. Bölge de birde bilgisayar fabrikası bulunuyor ve sipariş üzerine üretim yapılıyor. Fabrikanın ürünlerinin çoğunu da devlet alıyor.

Bölgede antivirüs kullanıcıları bilgisayar kullanıcılarının yaklaşık %30' una denk geliyor. Helyum Bilişim devletin projeleri ile kesişen yatırımları ile bu oranı yükseltmeyi hedefliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.